Advert
Advert

KAYBOLAN BALIKÇININ CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

KAYBOLAN BALIKÇININ CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI
Bu içerik 9213 kez okundu.
Advert

Milas’a bağlı Güllük Mahallesi’nde teknesi kıyıya vuran balıkçının cansız bedeni, dalgıçlar tarafından 2 deniz mili açıkta bir adanın kıyısında bulundu.

Geçtiğimiz gün Güllük Mahallesi’nde denize açıldıktan sonra kendisinden haber alınamayan 67 yaşındaki Mehmet Narlı’nın teknesinin kıyıda bulunmasının ardından, sahil güvenlik ekipleri ve balıkçılar tarafından arama çalışması başlatıldı. Ancak dün gerçekleştirilen tüm çalışmalara rağmen balıkçıya ulaşılamadı.

Havadan ve denizden yapılan arama çalışmaları bugün sabah saatlerinde devam etti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin talimatı ile harekete geçen Muğla Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Muğla Kültür Balıkçıları Derneği Milas Bodrum Su Ürünleri Yetiştiriciler ve Üreticiler Birliği ile görüştü. Görüşmenin ardından sahil güvenlik ekipleri ve sivil balıkçılara destek olarak 11 dalgıç ve bir su altı dronu görevlendirildi.

Muğla Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Muğla Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Tanju Özdemirden, Milas Tarım ve Orman Müdürü Eşref Arslan da arama çalışmalarını yakından takip ederek, Narlı ailesi ile görüştü.

2 MİL BATIDA ZİRAAT ADASI KIYISINDA BULUNDU

Olayın yaşandığı günkü rüzgarı değerlendiren sahil güvenlik ekipleri, sivil dalgıçların da desteğiyle balıkçı Narlı’nın cenazesine teknesinin 2 mil batısındaki Ziraat Adası kıyısında ulaştı. Narlı’nın cansız bedeninin, Cumhuriyet Savcısı’nın incelemesinin ardından morga oradan da kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Muğla Adli tıp Kurumu’na gönderileceği bildirildi.

Narlı’nın ölüm haberi Güllük’te büyük bir üzüntüyle karşılandı. Ölüm haberiyle fenalık geçiren Narlı ailesinin yakınları, sağlık ekipleri ve çevredekiler tarafından güçlükle sakinleştirildi.  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gülcan Keser     2019-12-16 Çok gecmis olsun Allah sevenlerine sabir versin Ailesine bas sagligi dilerim
Gülcan Keser     2019-12-16 Çok gecmis olsun Allah sevenlerine sabir versin Ailesine bas sagligi dilerim