Advert
Advert

SİFTAH MİLAS ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN, BEREKETİ ALLAH’TAN

SİFTAH MİLAS ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN, BEREKETİ ALLAH’TAN
Bu içerik 2064 kez okundu.
Advert

Haber: Gizem Kapusuz

İlçemizdeki esnafların ilk siftahı, Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından yapıldı.

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından sabahın erken saatlerinde ilçemizde faaliyet gösteren esnaflara, içerisinde bilgi notu ve ilk siftahın yer aldığı zarflar bırakıldı. Sabah erken saatlerde işyerlerini açan esnaflar gördükleri zarf karşısında büyük mutluluk yaşarken, Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın düzenlediği “Siftah Milas Ülkü Ocakları’ndan Bereketi Allah’tan kampanyasının kendileri için hoş bir sürpriz olduğunu ve siftahı hayır duası ile alınan zarfın içerisindeki paranın bereket getirmesini temenni ettiler.

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül imzalı gönderilen zarfta yer alan bilgi notunda ise şu ifadelere yer verildi:

“Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti bizlere, yoksullara yardım için eli ve gönlü açık olmayı, konuklar ve yolda kalmışlar için kapıyı açık tutmayı, açları doyurmak için sofrayı ve rızkımızı açık tutmayı öğütler.

Biliyoruz ki, siz esnaf ve sanatkarlarımız, milli birliğimizin, kardeşliğimizin, toplumsal ahlak ve adalet ölçülerimizin halk içindeki en kutlu temsilcileri; günümüzün ahileri ve kültürümüzün temsilcilerisiniz. Zira yolunu kaybeden, yeri geldiğinde bir lokma ekmeğe meyleden, hayır-hasenat işlerinde uğraş verenlerin ilk uğrak yeri olan, bu sebepler neticesinde Şeyh Edebali’nin öğütlemiş olduğu “Milleti yaşat ki devlet yaşasın” desturunun temel taşını sizler oluşturmaktasınız.

Yine biliyoruz ki, esnaf olmadan büyüme olmaz. Esnaf olmadan zenginleşme, refah, bolluk olmaz. Esnaf olmadan huzur ve sükunetin tamir ve tesisi de olmaz. Esnaf olmadan memleket olmaz, millet olmaz. Türk-İslam medeniyetinin bereket ve bütünlük kalesi kuşkusuz, siz esnaf ve sanatkarlarımızda mevcuttur. Bu memleket ve Milas’ımız, dükkanını besmeleyle açıp, şükürle kapatan esnafımıza minnettardır. Bu düşünceler ile dün olduğu gibi bugün de küçük esnafımızın yanında olduğumuzu ve bu konudaki çalışmalarınızı arttırarak devam edeceğimizi bilmenizi isteriz.

Atalarımız; “Siftahı hayır duası ile alınan para berekettir” derler. Ticaretinizin bereketli, rızkınızın bol olması temennisi ile atalar deyişine hürmeten günün ilk siftahını hayır dualarımızla bizler yapmak istedik.

Bu duygular ile, bugünkü siftahınız bizden, bereketi Allah’tan olsun. Ahlak ve dürüstülk yolundan ayrılmayan, helal rızık için alın teri döken, ülkenin geleceğini yetiştirmek için emek kuşanan siz değerli esnafımıza Ülkü Ocakları Milas İlçe Başkanlığı olarak başarılı, bol kazançlı ve bereketli günler dileriz. Selam ve dua ile…”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500