Advert
Advert

LİSE ÖĞRENCİLERİNE MESLEK TANITIMI YAPILDI

LİSE ÖĞRENCİLERİNE MESLEK TANITIMI YAPILDI
Bu içerik 1566 kez okundu.
Advert

Milas Özel Sınav Anadolu Lisesi öğrencileri,  bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliğinde Milas'ta görev yapan 21 meslek temsilcisi ile bir araya geldi. Meslekler hakkında bilgi edinen öğrenciler, üniversitede seçecekleri bölümler hakkında da öngörü sahibi oldu.

Milas Özel Sınav Anadolu Lisesi, 21 meslek temsilcisinin katılımıyla 'Kariyer Günleri' düzenledi. Okulun konferans salonunda düzenlenen etkinlikte, üniversite hazırlığı içerisinde olan öğrenciler mesleğin Milas'taki temsilcileriyle tanıştı.

Eğitim Koordinatörü Gizem Besler'in organizasyonuyla düzenlenen Kariyer Günleri etkinliği, öğrencilerden ilgi gördü.

Konferans öncesi öğrencilere seslenen Okul Müdürü Ahmet Temizer, “Siz öğrencilerimiz için en önemli mesleklerin Milas’taki temsilcileriyle bir araya geldik. Önemli bir dönemdesiniz. Geleceğinizi şekillendirmek için meslek temsilcilerini dikkatle dinleyerek, merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.” dedi.

Kariyer Günleri’ne katılan; 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Tarık Çubukçuoğlu, Hemşire Zuhal İnce Halisçelik, Gazeteci Volkan Yıldız, Ziraat Bankası Müdürü Mehmet Akduru, Diyetisyen Melis Ekin Akçaal, Psikolog Ezgi Çakır, Komiser Yardımcısı İbrahim Yolcu, Öğretmen Nilgün Aktaş, Şef Aşçı Berivan Kaya, Makina Mühendisi Emrah Nalbant, İnşaat Mühendisi Yunus Baki Cömert, Tekstil Mühendisi Gözen Cömert, Mimar Ege Durgun, Diş Hekimi Elif İlemin, Eczacı Kemal Fındıkçıoğlu, Avukat Murat İşli, Veteriner Hekim Mehmet Albayrak, Jandarma Teğmen Bilgin Öksüz, Fitness Eğitmeni Sercan Günay, MSKÜ Veteriner Fakültesi-Akademisyen Tuğba Bülbül meslekleriyle ilgili birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından öğrencilerin soruları yanıtlandı.

Etkinlik, katılımcılara teşekkür belgesi, çiçek takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İsmail Veli İşli     2019-12-08 Yararlı bir etkinlik . Bu tür seminerlerin devam etmesini temenni ederim.