Advert
Advert

AK PARTİ, DURMUŞ AMCA’YI SEVİNDİRDİ

AK PARTİ, DURMUŞ AMCA’YI SEVİNDİRDİ
Bu içerik 1497 kez okundu.
Advert

AK Parti Milas İlçe Teşkilatınca, 73 yaşındaki engelli Durmuş Serin’e akülü sandalye hediye edildi. Durmuş Serin, uzun yıllar sonra ilk kez dışarı çıkmanın mutluluğunu yaşadı.

Geçirdiği rahatsızlık sonucu yüzde 96 seviyesinde engellilik yaşayan, Milas’ın Ekindere Mahallesi’ndeki Durmuş Serin, AK Parti Milas İlçe Teşkilatının çabalarıyla uzun bir aradan sonra ilk kez bahçesine çıkabildi.

Akciğer kanseri ve sonrasında yaşadığı rahatsızlıklar sonrası yatağa bağımlı hale gelen Serin, ailesi aracılığıyla AK Parti Milas İlçe Teşkilatına ulaştı. İlçe Başkanı Fahri Acar’ın girişimi, Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, İl Başkanı Kadem Mete, belediye meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyelerinin destekleri, Milas M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nün katkılarıyla 73 yaşındaki Durmuş Serin’e akülü sandalye temin edildi.

Sandalye, Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Kadın Kolları Başkanı Cemile Özdemir ve Kadın Kolları Başkanı Kadir Bingöl’ün yer aldığı heyet tarafından Serin ailesine teslim edildi. Serin, sandalye hakkında bilgilendirilmesinin ardından ilk kez çevredekilerin yardımıyla evinin bahçesine çıktı. Uzun bir aradan sonra güneşi görebilen Serin, AK Parti yetkililerine teşekkür etti.

AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, imkanlar doğrultusunda tüm engellilerin sorunlarının aşılması için özel bir çaba içinde olduklarına vurgu yaptı. AK Parti iktidarının göreve geldiği ilk günlerden itibaren engellilerin haklarını teslim ettiğini ve her geçen gün artan bir ivme kazandırıldığını anlatan Acar, teslimin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne denk gelmiş olmasının da ayrı bir anlamı olduğuna vurgu yaptı.

Durmuş Serin ise, bundan böyle sosyal yaşamda daha aktif olabileceğini, bu nedenle katkı sağlayanları asla unutmayacağını ifade etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500