Advert
Advert

MUHTAR ARICI'DAN KADASTRO YENİLEME BİLGİLENDİRMESİ

MUHTAR ARICI'DAN KADASTRO YENİLEME BİLGİLENDİRMESİ
Bu içerik 956 kez okundu.
Advert

Milas’a bağlı Menteş Mahallesi’nde mahallelinin teveccühünü ile ikinci dönem muhtarlık görevini yürüten Muhtar Bayram Arıcı, Menteş’teki kadastro yenileme çalışmalarıyla ilgili bilgi vererek vatandaşların16 Aralık 2019 tarihine kadar itiraz hakkını kullanabileceğini söyledi.

Mahallede büyük sıkıntılara sebep olan ve yatırımların önünü kesen kadastrodaki sıkıntıların giderilmesi için yenileme talebinde bulunan Menteş Muhtarı Bayram Arıcı, mahalle kahvehanesinde toplantı düzenleyerek, 58 yılın ardından başlatılan kadastro yenileme çalışmaları hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

Mahallelinin kadastro yenileme çalışmalarıyla ilgili itiraz hakkının bulunduğunu ve yasal süre içerisinde bu itirazı yapabileceğini kaydeden Muhtar Arıcı, “Amacımız kadastro yenileme çalışmalarıyla ilgili vatandaşlarımızı bilinçlendirmek.  780 nüfuslu, mahallemizde tüm vatandaşlarımıza çağrıda bulundum ve kadastro yenileme çalışmaları hakkında kahvehanede düzenlediğim toplantıda bilgilendirme yaptım. Yaklaşık 58 sene önce yapılan kadastro çalışması yenileniyor. Seçim zamanında bu benim vatandaşlarımıza vaadimdi. Girişimlerim sonucunda, Menteş’in yatırım alması adına kadastro çalışmaları yenileniyor. Daha önce yerlerde kayma vardı, büyük sıkıntılar yaşadık. Bu yenilemeyle birlikte 20 K kadastro yenilemesi ile kayma sıkıntıları da giderilmiş olacak.” diye konuştu.

Yenileme çalışmalarıyla ilgili büyük bir memnuiyet duyduklarını ifade eden mahalleli, kadastro yenileme ve diğer sorunların çözümünde büyük gayret gösteren Muhtar Arıcı’ya teşekkür etti.  

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500