Advert
Advert

EMPATİ PARKURU PROTOKOLE ZOR ANLAR YAŞATTI

EMPATİ PARKURU PROTOKOLE ZOR ANLAR YAŞATTI
Bu içerik 1033 kez okundu.
Advert

Milas Gençlik Merkezi’nde düzenlenen 3 Aralık Dünya Engeliler Günü programında Empati Parkuru’nu deneyimleyen protokol üyeleri, parkuru tamamlarken zor anlar yaşadı. Programda sahnelenen müzik ve dans gösterileri ise izleyicilerden alkış topladı.

Milas Gençlik Merkezi Müdürlüğü koordinesinde KYK Milas Yurt Müdürlüğü ve M. Önol Karadeveci Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırlanan programda, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla farkındalık yaratan bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Ana bina girişinin kapatılarak davetlilerin, engelli yolundan içeri alındığı Milas Gençlik Merkezi’nde program, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, MHP İlçe Başkanı Emin Nazmi Ünlüsoy, kurum amirleri, okul müdürleri, özel öğrenciler ve çok sayıda davetlinin katılım gösterdiği etkinlikte konuşan M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görevli Çocuk Gelişimi Uzmanı Esra Dilek Ekmekçi, günün anlam ve önemine dair açıklamalarda bulundu.

Ekmekçi, “Son iki sene içerisinde 3 ulusal proje gerçekleştirdik. Özel bireylerimizin toplum içerisinde daha görünür olmalarına katkıda bulunduk. Tüm dünyada olduğu gibi engelli bireylere yönelik yapılan bu çalışmalar, toplumun her kesimini yakından ilgilendirmektedir. Onların toplumsal yaşamdan soyutlanmamasını el birliği ile sağlamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.” diye konuştu.   

Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir ise yaptığı konuşmada gençlere olduğu kadar engelli bireylere de kurum kapılarının sonuna kadar açık olduğuna vurgu yaptı.

“Aramızda Fark Yok” etkinliğiyle farkındalık yaratmayı amaçladıklarını ifade eden Binbir, “Bizler Gençlik Spor Bakanlığı ve Gençlik Merkezleri olarak her daim gençlerimizin yanında olduğumuz gibi dezavantajlı bireylerimizin ve engelli kardeşlerimizin de yanındayız. ilçemizde faaliyet gösteren Rehabilitasyon merkezleri ve engelli STK da bulunan engelli genç kardeşlerimizin gençlik merkezimizin sunmuş olduğumuz sosyal,sportif,kültürel ve sanatsal etkinliklere katılımlarını sağlayarak Onların da bu faaliyetlerden yararlanması için gerekli çalışmaları yapıyoruz ve aramızda fark yok diyoruz. Ülkemizde de sportif ve gençlik anlamında engelli kardeşlerimizin müsabakalarda göstermiş olduğu başarılı performanslarını dikkatle izliyor ve sevinçle karşılıyoruz özellikle uluslararası organizasyonlarda elde ettikleri başarılar topyekün olarak hepimizi sevince boğuyor. Bizler inanıyoruz ki bir ülkenin topyekün başarılı olması için ülkedeki tüm bireylerin eşit koşullarda imkanlardan faydalanıyor olması gerekir. Bu bağlamda engelli gençlerimiz için gençlik merkezlerimiz ve Spor merkezlerimiz her daim siz sevgili gençlerimizin hizmetindedir.” dedi.

Konuşmaların ardından gönüllülerden ve özel bireylerden oluşan dans ve müzik ekibi gösterilerini sundu. Salondakiler tarafından coşkuyla alkışlanan gösteriler, büyük beğeni topladı. Milas Folklor Araştırmaları Derneği (MİFAD) tarafından sunulan halk oyunları gösterisinin ardından empati parkuruna geçildi. Protokol üyeleri, parkur boyunca engellilerin yaşadıkları zorlukları deneyimleyerek parkuru tamamladı. Program, madalya töreni ve satranç turnuvası ile sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500