Advert
Advert

YANAN EVDEKİ KEDİLERE HAYVANSEVERLER SAHİP ÇIKTI

YANAN EVDEKİ KEDİLERE HAYVANSEVERLER SAHİP ÇIKTI
Bu içerik 2039 kez okundu.
Advert

Milas’ta 1 kişinin ölümü, 1’i ağır 2 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan ev yangınında sahipsiz kalan yaralı yavru kediler, hayvanseverler tarafından korumaya alındı.

Haber&Fotoğraf: Volkan Yıldız

Milas’ta Gazipaşa Firuzpaşa Mahallesi Dutluharım Sokak’ta M.B. isimli kadına ait bir evde çıkan yangında Yüksel Semerci hayatını kaybetti, biri ağır 2 kişi de yaralandı. Yangın sırasında M.B.’nin evindeki bazı kediler de yanarak ve dumandan etkilenerek öldü. Yaralı olarak yangından kurtulan yavru kediler ise olayın ardından sahipsiz kaldı.Yanan evin odalarına sığınan kedilerin yürek burkan halini gündeme getiren haberimizin ardından, hayvanseverler harekete geçti.

Habermilas.com'da yayınlanan "Yanan evdeki kediler sahipsiz kaldı" başlıklı haber ile kedilerin yardıma ihtiyacı olduğunu öğrenen Milaslı doğa aktivisti Meliha Tekin, yanan eve gelerek yaralı yavru kedileri topladı.

YARALI KEDİLER TEDAVİ EDİLECEK

Mahallelinin de diğer kedilere yemek ve su vermelerini isteyen Tekin, evden çıkardığı 5 yaralı yavru kediyi, veteriner hekime tedavi ettireceklerini ve daha sonra hayvanseverler olarak kendi aralarında kedilerin bakımlarını üstleneceklerini söyledi.

Tekin, “Yangında kedilerin öldüğünü ve yaralandığını duydum. Yanan evin içinde 5 kedinin kötü bir şekilde öldüğünü ve 5 yavru kedinin de yaralandığını tespit ettim. Diğer kediler sağlıklı görünüyor. Onlar artık mahalleliye emanet. Buradan aldığım yavru kedileri veteriner hekimde tedavi ettirdikten sonra hayvanseverler olarak aramızda paylaşarak bakımlarını yapacağız.”  diye konuştu.

Öte yandan ev sahibi kadın M.B. ve yangından hafif yaralı olarak kurtulan Y.T., tedavisinin ardından ifadesine başvurulmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500