Advert
Advert

GIDA DENETİMLERİ İL GENELİNDE ARALIKSIZ SÜRECEK

GIDA DENETİMLERİ İL GENELİNDE ARALIKSIZ SÜRECEK
Bu içerik 1303 kez okundu.
Advert

Marmaris ilçesinde faaliyet gösteren bir işletmeden yemek yiyen 26 kişinin zehirlenmesi üzerine denetim başlatıldığını açıklayan Muğla Tarım ve Orman Müdürü Saylak, “ Vatandaşlarımızın sağlıklı gıdaya ulaşabilmesi için gıda denetimleri il genelinde aralıksız sürdürülecek.” dedi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde faaliyet gösteren bir işletmeden yemek yiyen 26 kişinin gıda zehirlenmesi yaşaması üzerine, Muğla Tarım ve Orman Müdürlüğü denetim ekipleri tarafından denetim ve inceleme başlatıldı. Görevliler tarafından alınan yemek numuneleri, mühürlenerek Muğla Gıda Kontrol Laboratuvarı’na gönderildi.

İşletmeye yönelik denetim çalışmasıyla ilgili açıklama yapan Muğla Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, ayrıca işletmeden su örneği alınması için de Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bildirimde bulunulduğunu duyurdu.

Günlük ortalama 600 kişinin yemek yediği işletmede en son 2 Ekim 2019 tarihinde numune alındığını ve analizlerin Türk Gıda Kodeksine uygun çıktığını söyleyen Saylak, denetimlerin il genelinde aralıksız devam edeceğini belirtti.

Saylak, “Aynı işletmeye 19 Eylül 2019 tarihinde yapılan denetim neticesinde ise 5996 sayılı Kanun’un 41/A maddesi gereği genel ve özel hijyen kurallarına aykırılık nedeniyle, işletmeye 4 bin 544 TL idari yaptırım kararı uygulanmıştır. İşletme 2019 Mart ayı içerisinde yine ekiplerimiz tarafından denetimden geçmiştir. Muğla İl Tarım Orman Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın sağlıklı gıdaya ulaşması hususunda bundan sonra da ilimizde gerekli tüm tedbirler alınarak, denetimler aralıksız devam edecektir.” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500