Advert
Advert

MAHREMİYET VE TACİZDEN KORUNMA EĞİTİMİ VERİLDİ

MAHREMİYET VE TACİZDEN KORUNMA EĞİTİMİ VERİLDİ
Bu içerik 568 kez okundu.
Advert

Milas’ta yaşayan özel bireyler, aileler ve öğretmenlere Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü’nde eğitimci olarak görev yapan Doç. Dr. Ayten Düzkantar tarafından ‘Mahremiyet ve Tacizden Korunma Eğitimi’ verildi.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenenlenen ve Milas Menteş Remzi Ozan Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim ve Uygulama Okulu tarafından organize edilen eğitim programında özel bireyler, aileler ve eğitimcilere ‘Mahremiyet ve Tacizden Korunma Eğitimi’ verildi.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim, yaklaşık 3 saat sürdü.

Özel eğitim öğretmenleri, rehberlik öğretmenleri ve velilerin de katıldığı konferansın açılış konuşmasını  İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal yaptı. Bal, konunun önemine değinerek, emeği geçenlere teşekkür etti ve Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokol sonrası yayınları müfradata eklenen Doç. Dr. Ayten Düzkantar'ın protokol imzalandıktan sonra ilk konferansını ilçemizde verdiğini söyledi. 

Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü’nde eğitimci olarak görev yapan Doç. Dr. Ayten Düzkantar tarafından verilen eğitim kapsamında, ailelerin engelli çocuklarına vereceği cinsel eğitim konusundaki eksikliklerin giderilmesi amaçlanıyor.

Eğitim kapsamında engelli bireylerde de mahremiyetle ilgili davranışların cinsel gelişimlerle beraber doğar doğmaz başlaması dolayısıyla bireyin doğumundan itibaren 18 yaşına kadar edinmeleri gereken uygun cinsiyet davranışlarını öğretiliyor, aynı zamanda kişisel mahremiyet ve tacizden korunma eğitimi veriliyor. Programda ayrıca, özel çocuklara tacizden korunma becerisi sağlayan güven çemberi, izin alma-verme, iyi-kötü dokunma, kötü dokunmayı reddetme, ihbar etme gibi duyular kazandırılıyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500