Advert
Advert

MİFAD 1 SANDALYE İLE KATKIDA BULUNDU

MİFAD 1 SANDALYE İLE KATKIDA BULUNDU
Bu içerik 710 kez okundu.
Advert

Kültür ve sanat alanında çalışmalarını sürdüren MİFAD, sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaya devam ediyor.

Haber: Gizem KAPUSUZ

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından 81 ilde başlatılan tekerlekli sandalye kampanyasına, Milas Folklor Araştırma Derneği’nden de destek geldi. Milas Folklor Araştırma Derneği üyeleri kendi aralarında topladıkları maddi yardımla ihtiyaç sahibi bir engelliye tekerlekli sandalye aldı. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Umut Karayer, Muğla ili olarak projeye 4 tekerlekli sandalye ile destek verdiklerini söyledi.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından 81 ilde başlatılan "Biz Türkiye'yiz Tekerlekli Sandalye Kampanyası"na Muğla İl Temsilciliği 4 tekerlekli sandalye ile destekte bulundu.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Umut Karayer; “Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanımız Sayın Suat Aksu’nun başlatmış olduğu bir projeydi tekerlekli sandalye projesi. Engelleri hayatımızdan çıkarım diye 81 ilin il temsilcileri destek oldu. Biz de payımıza düşeni yapmaya çalışarak kampanyayı duyurmaya çalıştık. Muğla İl Temsilciliği olarak 4 tekerlekli sandalyeyi Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’na gönderiyoruz.  Tekerlekli sandalyenin bir tanesini Milas’tan Milas Folklor araştırma Derneği yani MİFAD üstlendi. Bir tanesini Menteşe Belediye Başkanlığı, bir tanesini Muğla Merkez’den Nefes Kültür Sanat üstlendi. Bir tane de Bodrum’dan, toplam da 4 tane tekerlekli sandalye ile bu kampanyaya Muğla olarak katılım sağlıyoruz.

Kampanyaya destek olmak isteyen vatandaşlarımız varsa Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Muğla İl Temsilciliğimizle irtibata geçebilirler. Yardımsever vatandaşlarımızı kampanyamıza destek olmaya davet ediyoruz. 2 hafta önce Müge Anlı’nın programına 62 tane Federasyonumuz tekerlekli sandalye gönderdi. Müge Anlı’da canlı yayında Federasyon Başkanımız Suat Aksu’ya teşekkürlerini ifade etti” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500