Advert
Advert

TRAFİK DEDEKTİFLERİ PROJESİ 7. YILINDA…

TRAFİK DEDEKTİFLERİ PROJESİ 7. YILINDA…
Bu içerik 555 kez okundu.
Advert

Milas’ta Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında verilen trafik eğitimleri, 7. yılında program dahilinde devam ediyor. Projeyle bugüne kadar binlerce öğrenciye ulaşan eğitimci trafik polisi Hüseyin Aydın,  amaçlarının kazalara kalıcı çözümler getirmek ve trafik kuralları konusunda bilinçli bir nesil yetiştirmek olduğunu söyledi.

Ülkemizde hem maddi hem de manevi kayıplara sebep olan trafik kazalarının önüne geçilmesi, bu konuda bilinçli nesillerin yetişmesini sağlamak amacıyla tam 7 yıl önce başlatılan Trafik Dedektifleri Projesi,  hız kesmeden eğitim çalışmalarıyla sürdürülüyor. Proje kapsamında Milas’taki eğitimleri gerçekleştiren Milas Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliğinde görevli Polis Memuru Hüseyin Aydın, 2019-2020 eğitim yılı Trafik Dedektifleri Eğitim Programı’na göre ilçedeki ananokullarında, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde sunumlar yapıyor.

Şuana kadar çok sayıda öğrenciye trafik eğitimi veren Aydın, eğitimlerde trafik işaret ve levhaları, emniyet kemeri ve çocuk koruma sistemleri, yaya geçidi, üst ve alt geçit kullanımı, güvenli bisiklet kullanımı, yaya güvenliği, görünürlük, araçta güvenli yolculuk, yolun karşısına geçme ve güvenli oyun alanları başlıkları altında öğrencilere bilgi veriyor.

İç İşleri Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Eşleri Kaynaşma - Yardımlaşma Derneği (Pekay) ortaklığında uygulamaya alınan Trafik Dedektifleri Projesi’nin ilçedeki tüm okullarda devam ettiğini ifade eden Polis Memuru Hüseyin Aydın, Türkiye genelindeki okullarda uygulanan projenin öğrencileri olduğu kadar öğrenciler vasıtası ile ailelere de bilinç kazandırmayı amaçladığını kaydetti.

Öğrencilerin seviyelerine uygun bir şekilde anlatım ve sunum yapan Aydın, Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında verilen eğitimleri alan öğrencilerin ilgi ve öğrenme düzeylerinin gelecekte trafik kazalarının yaşanmaması adına umut vaat edici olduğunu ifade etti.

Aydın, “Trafik güvenliğinde toplumsal duyarlılığı artırmak, trafik kazalarının azaltılması sağlamak, trafik denetimlerinin gerekliliği konusunda kamuoyu algısını güçlendirilmek ve trafik kuralları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla eğitimleri, ilk günkü heyecan ve şevkle sürdürüyoruz. Bu eğitimler sayesinde, trafiği güvenli ulaşımı konforlu bir ülkeye dönüşümü sağlamayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500