Advert
Advert

SAĞLIK PERSONELİNE MADDE BAĞIMLILIĞI EĞİTİMİ VERİLDİ

SAĞLIK PERSONELİNE MADDE BAĞIMLILIĞI EĞİTİMİ VERİLDİ
Bu içerik 580 kez okundu.
Advert

Muğla Sağlık Müdürülüğü ve Milas Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde,  ilçedeki 112 ve acil sağlık servislerinde çalışan sağlık personeline bağımlılıkla mücadele eğitimi verildi.

Uuyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı (2018-2023) kapsamında, Milas Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu’nda madde bağımlılığıyla mücadele eğitimi gerçekleştirildi. Muğla Sağlık Müdürülüğü ve Milas Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen eğitime Milas’ta 112’de ve Özel İZAN Sağlık Hastanesi ile 75.Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde acil sağlık servislerinde görevli sağlık personeli katıldı.

İlk grubun dün eğitim aldığı etkinlikte iki sunum yapıldı.

Eğitimin ilk sunumunu yapan Sosyolog Kemal Bal, Türkiye genelinden örnek vererek bağımlılığa sebep olan sosyolojik olgulara açıklık getirdi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Doç. Dr. Nilfer Şahin ise madde kullanım bozukluğu tanısını anlattı.

Bağımlılıkla mücadele için 112 ve sağlık çalışanlarına düşen görevlerin aktarıldığı eğitim, soruların cevaplandırılmasıyla tamamlandı.

İkinci grubun bağlımlılkla mücadele eğitiminin ise 5 Aralık’ta düzenleneceği bildirildi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500