Advert
Advert

BAŞKAN TOKAT ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

BAŞKAN TOKAT ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI
Bu içerik 1017 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas merkezdeki okulları ve eğitim sendikalarını ziyaret ederek, öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı. Başkan Tokat ilk ziyaretini ilkokul öğretmeni Ali Mehmet Çerçi’ye gerçekleştirdi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Öğretmenler günü dolayısıyla gerçekleştirdiği ziyaretlerine, 1974-1978 yılları arasında Karacahisar’da ilkokul öğretmeni olan Ali Mehmet Çerçi’den başladı. Kendisini bugünlere getiren öğretmenlerini asla unutmayacağını belirten Başkan Tokat, emekli olan ilkokul öğretmenine çiçek ve çikolata takdim ederek, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Tokat’ın öğrencilik yıllarında bile dikkat çeken bir kişi olduğunu belirten Çerçi; “Sağolsun hiç unutmadı, her öğretmenler gününde arar” diyerek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Tokat, daha sonra diğer okullarda sürdürdüğü ziyaretlerinde; “Öğretmenlerin sorunlarının çözüldüğü, çalışma şartlarının iyileştirildiği nice yıllar diliyor, Öğretmenler Gününüzü kutluyorum” derken, bir ziyaret sırasında da; “İçimde hep bir uhde kalmıştır. İlkokuldan itibaren hep edebiyat öğretmeni olmak için eğitildim. Hep edebiyat öğretmeni olmak istedim, ama şartlar avukat olmaya yöneltti. Milas Belediyesi olarak önümüzdeki süreçte öğretmenlerimiz ve okullarımız ile daha iç içe olacağız. Öğretmenlerimizle projeler geliştireceğiz. Okul öncesi eğitime önem vereceğiz. Her mahalleye kreş projelerimiz var. Pilot bölge olarak Güllük Mahallesi’ni seçtik. Oradaki mevcut kreşi devralıyoruz. Daha önce olduğu gibi yine okullarımızın sorunlarının çözülmesi adına Milas Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız. Kültürel ve sosyal anlamda daha etkin olacağız.” dedi.

Başkan Tokat’ın yan ısıra, Başkan Yardımcıları Mehmet Çayırlı ve Hüseyin Çöllüoğlu’nun da dahil olduğu 5 ekip diğer mahallelerdeki okulları ziyaret ederek, öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutlayarak çikolata ve karanfil takdim ettiler.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ayrıca Türk Eğitim Sen, Eğitim Bir Sen ve Eğitim Sen’e de ziyarette bulundu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500