Advert
Advert

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN PEDALLADILAR

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN PEDALLADILAR
Bu içerik 879 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi ve Milas Meslek Yüksekokulu, üniversite şehir kaynaşmasına ve sporla yaşama dikkat çekmek için “Sağlıklı Yaşam İçin Şimdi Bisiklet Zamanı” isimli bisiklet turu düzenlendi.

Ekonomik, sağlıklı ve çevreci bir ulaşım aracı olan bisiklet kültürünün Milas’ta da yaygın bir şekilde kullanılması amacıyla Milas Veteriner Fakültesi ve Milas Meslek Yüksekokulu işbirliğiyle bisiklet turu düzenlendi.

“Sağlıklı Yaşam İçin Şimdi Bisiklet Zamanı” sloganıyla düzenlenen bisiklet turuna; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sırrı Sunay Gürleyük, Milas Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Artay Yağcı, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Tarık Çubukçuoğlu, SGK Müdürü Ömer Gülter, Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir ile üniversite akademik personel ve çok sayıda bisiklet tutkunu katıldı.

Bisiklet turu öncesinde açıklama yapan Rektör Çiçek, “Sayın Cumuhrbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da vurguladığı üzere üniversite şehir kaynaşması çok önemli. Sağlıklı yaşam için sporun önemine vugu yapmak adına bisiklet etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Etkinliğimiz, üniversite şehir kaynaşmasına da büyük katkı sunuyor.” diye konuştu.

Atapark Meydanı’nda hatıra fotoğrafı çekildikten sonra pedal basan bisikletliler, trafik polislerinin yol güvenliği aldığı; Atatürk Bulvarı, Ahmet Taner Kışlalı, Müştakbey Caddesi, İnönü Caddesi, Dr. İsmail Hakkı Milaslı Caddesi, Menteş, Beçin Kıyılama’dan sonra Milas Veteriner Fakültesi’nde turu tamamladılar.

Tura katılan bisikletliler, sağlıklı yaşam için herkesin bisiklet kullanmasını tavsiye etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÖMER GÜLTER     2019-11-24 Milas Doğa ve Bisiklet Kulübü olarak Milas'ta bisiklet kullanımını artırmak ve bisiklet kültürünü yerleştirmek istiyoruz. Üniversitemizin düzenlediği bu etkinlik için teşekkür ediyorum. Bizlerde bu etkinliğe katılmaktan mutluluk duyduk. Dileriz Milas'ta da daha geniş kapsamlı turlar, festivaller düzenlenir. Bu alanda da Milas'ın doğasını ve kültürünü tanıtma olanağı bulunur.