Advert
Advert

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR…

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR…
Bu içerik 755 kez okundu.
Advert

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı açıklama yaparak tüm öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladılar.

Kendisi de bir eğitimci olan AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir,  24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı mesaj yayımladı. Demir mesajında, öğretmenlerin nesilleri geleceğe taşıyan en önemli unsur olduğuna vurgu yaptı.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, yazılı mesaj yayımladı. Kendisi de bir eğitimci olan ve öğretmenlik, başmüfettişlik, Milli Eğitim Bakan Danışmanlığı gibi görevlerde bulunan Demir, öğretmenlerin nesilleri geleceğe taşıyan en önemli unsur olduğuna dikkat çekerek, “Eğitim-öğretim insanın dünyaya geldiği andan itibaren başlayan bir süreçtir. Bireyin hayatı anlamlandırmaya başladığı ilk yıllarda en büyük öğreticisi, ailenin yanı sıra öğretmendir. Öğretmenlerimiz, büyük fedakarlıklarla mesleklerini en kusursuz biçimde icra etmek için ciddi bir çaba göstermektedir. Memleketini, milletini ve milli iradesini sahiplenecek evlatlarımızı yetiştirecek, onlara bu değerleri aşılayacak ve yol gösterecek milli eğitim camiasının neferleri öğretmenlerimizle güçlü yarınlara ulaşabilecek, yarınlarımıza yön verebileceğiz. Öğretmenlerimiz ve eğitim sürecinin her aşamasında çalışan, emek sarf eden görevlilerimiz nesilleri geleceğe donatarak taşıyan en önemli unsurdur.” dedi.

Demir, mesajında “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını kabul ettiği tarih olan öğretmenler gününü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başta Muğlamızın her köşesinde bu kutsal ve zor görevi büyük bir sorumluluk anlayışı içinde, fedakârca yerine getiren, vatanımıza, milletimize ve insanlığa hizmet verecek yeni nesilleri yetiştirmek için mücadele eden, tüm eğitim camiamızın bu özel gününü en içten dileklerimle kutlarım. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal eden ve şehit öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Muğla Valisi Esengül Civelek’in 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı şöyle:

“Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Bilginin üretilmesi, geliştirilmesi, paylaşılması ve yarınlara aktarılması sürecinde öğretmenlerimiz çok önemli bir role sahiptir. Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.” diyerek, çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmada en önemli gücün öğretmenler olduğunu ifade etmiştir. Çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatılmış, ahlaki ve kültürel yönden gelişmiş, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş çağdaş bireyler yetiştirme çabamızı öğretmenlerimiz olmadan gerçekleştirmemiz mümkün değildir.

Bu anlamlı günde, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimiz ile ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anıyor, insanlık tarihinin en kutsal mesleğini yerine getiren tüm öğretmenlerimizin bir kez daha 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sağlıklı ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde yayımladığı mesajı ile fikri, irfanı, vicdanı hür, rehberi Atatürk olan nesiller yetiştiren tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

“Fikri, irfanı, vicdanı hür, rehberi Atatürk olan nesiller yetiştiren Öğretmenlerimizin gününü kutluyorum”

Çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak, bilimde, tarımda, teknolojide, sanayide ilerlemek, dünyayı barış içinde daha yaşanır bir hale getirmek için en güçlü devrimin eğitim olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, eğitiminde fikri, irfanı, vicdanı hür nesiller yetiştiren fedakar öğretmenlere ihtiyacı olduğunu söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Dünyada söz sahibi olan, ülkelerinde vatandaşlarını ekonomik, sağlık, toplumsal olarak refaha ulaştıran toplumlar eğitime önem veren ve geleceği şekillendiren nesiller yaratarak yarınlara yatırım yapan toplumlardır. Eğitim sistemini sürekli değiştiren, çağa ayak uydurmak, bilime, fene önem vermek yerine eğitimi kendi düşünce yapısına göre dizayn etmeye çalışan toplumlar ne yazık ki eğitimde sınıfta kalmakta, çağdaş medeniyetler seviyesinin gerisinde kalmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Ulu Önder Atatürk ileri görüşlülüğü, eğitim devrimleri sayesinde okuma yazma bilmeyen toplumdan kısa zamanda yurdu demir ağlarla ören bir nesil yaratmıştır. Kısa zamanda eğitim sistemini birleştiren, yeni Türk alfabelerini getiren, okuma-yazma seferberliği başlatan, Avrupa’ya başarılı öğrencileri birer kıvılcım olarak gönderen ve birer alev olarak geri gelmelerini sağlayan Atatürk Türk Milleti için 13 kitap yazmış, geometrik terimleri de kendisi bularak geometri kitabını da bizlere kazandırmıştır. Andımızla büyüyen, fikri, irfanı, vicdan hür, Ata’sının izinde nesiller kısa zamanda eğitim sayesinde tarımda üreten, dışa bağımlı olmayan, fabrikalar kuran, sanayileşen, uçak üreten, kalkınan refah içinde bir toplum yaratmış ve bunların hepsi planlı, programlı eğitim sayesinde olmuştur. Tüm bunları Cumhuriyet’e gönülden bağlı fedakar öğretmenlerle başaran Atatürk öğretmenlerimiz için; “Öğretmenler! Yeni nesli, cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle orantılı bulunacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister! Yeni nesli, bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir. Sizin başarınız, Cumhuriyetin başarısı olacaktır.” sözü ile perçinlemiştir.” dedi.

Okul sıralarında tebeşir tutan ellerle başlayan, çok değerli öğretmenlerin emeğiyle şekillenen eğitim sayesinde ülkesine yararlı bireylerin yetişeceğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “24 Kasım Öğretmenler Günü’nde başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, baş öğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, ülkemizin her köşesinde büyük fedakarlıklarla çalışan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.” dedi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Çocuklarımızı emanet ettiğimiz, tüm değerli eğitimcilerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladığını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizin dört bir yanında, zor koşullarında dahi yeni nesilleri yetiştirme görevini inançla, umutla, azimle ve fedakârca yerine getiren öğretmenlerimizin bu kutsal görevini geleceğe dair inançlarıyla sevgiyle yerine getirdiğine şüphemiz yok. Ne mutlu bizlere ki öğretmenlerimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş uygarlık hedefinden sapmadan, ortak değerlerimizi çoğaltarak, hak ve özgürlüklerinin bilincinde olan yurttaşlar yetiştirme hedefine ulaşmak için çaba harcayarak Cumhuriyetimizin öngördüğü ‘Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ kuşaklar yetiştirme görevini başarıyla ve büyük bir özveriyle gerçekleştirmektedirler. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘başöğretmenlik’ unvanının verildiği günün yıldönümünde, yurdumuzun her köşesinde heyecanla görev yapan, saygıdeğer öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aileleri ve öğrencileri ile birlikte mutlu, huzur dolu yıllar diliyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500