Advert
Advert

LOTUS DİNLEYİCİLERDEN TAM NOT ALDI

LOTUS DİNLEYİCİLERDEN TAM NOT ALDI
Bu içerik 768 kez okundu.
Advert

Milas Kaymakamlığı, Müze Müdürlüğü, Beçin Kazısı Başkanlığı ve MİTSO tarafından gerçekleştirilen müzikli söyleşi, dinleyicilerden büyük ilgi gördü.  

Milas’ta 21 Kasım tarihinde düzenlenmesi planlanan Şeyh Şüşteri paneli, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın ilçe dışındaki bir programa katılacak olması sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmişti. Erteleme kararının ardından, panelde sahneye çıkması planlanan LOTUS İstanbul Grubu, 21 Kasım’da Milas’ta sahne aldı.

Milas Halk Eğitimi Merkezi Salonu’nda gerçekleşen müzikli söyleşiye; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Muğla Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Bingöl, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer, Milas Müze Müdürü Gülnaz Savran, AK Parti İlçe Başkanı Fahri Acar, müze çalışanları ve sanatsever katıldı.

Etkinliğin konusu ise Türk filmleri ve dizilerindeki müzikler olarak belirlendi.

Etkinliğin açılışını lise öğrencisi İltan Bilge, eşsiz bir parçayla yaptı. Daha sonra ise Beçin Kalesi Kazısı Başkanı Prof. Dr. Kadir Pektaş, güzide bir topluluk huzurunda olmaktan oldukça memnun olduğunu belirterek, “İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi’nin Türk Musikisi bölümünden ve Üsküdar Üniversitesi’nden akademisyen arkadaşlarımızın sunacağı bu konserde iyi vakit geçireceğinizi düşünüyorum.” dedi.

Pektaş’ın ardından, LOTUS İstanbul ekibi üyesi Dr. Erdal Kılıç sahne aldı.

Kılıç, LOTUS İstanbul grubunun 3 başarılı kadın sanatçı ve akademisyenden oluşan bir müzik grubu olduğunu belirterek,”LOTUS İstanbul, Türk müziğini yurtiçi ve yurtdışı konser, seminer ve söyleşilerde temsil ederek adeta bir kültür elçiliği yapmaktadır. Grubun en büyük amacı, müziği icra ederken şarkıların hikayelerini ve bu eserlerin arkasındaki tarihsel ve kültürel mirası paylaşmak ve dahası İstanbul başta olmak üzere Anadolu ve Balkan ruhunu ezgilere yansıtmak, taşımaktır.” dedi.

Konuşmaların ardından Piyanist Dr. Deniz Tunçer, Ses Sanatçısı Dr. Tuğba Aydın Öztürk, Kanuni Dr. Seda Tüfekçioğlu sahne aldı. Seslendirdikleri dizi ve film müzikleriyle kulakların pasını silen grup, aralarda da bu müziklerin hikâyelerini paylaştı. Etkinlik, ziyaretçilerden tam not aldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500