Advert
Advert

ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜ KUTLANACAK

ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜ KUTLANACAK
Bu içerik 731 kez okundu.
Advert

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanı verilmesinin 91. yıldönümü, ilçemizde de düzenlenecek olan etkinliklerle kutlanacak…

‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ kutlama programı ilçemizde 24 Kasım 2019 Pazar günü saat 9.45’te Atatürk Anıtı önünde Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin anıta sunulması, 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayacak. Tören, saat 10’dan itibaren Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda yapılacak kutlama programı ile devam edecek.

Buradaki tören Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Tuğba Aksoy ve İngilizce Öğretmeni Şahin Kutlu tarafından sunulacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam edecek kutlama programında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Öğretmenler Günü mesajının okunmasıyla devam edecek. İlçemizde en kıdemli öğretmen Asım Güler’in konuşmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal tarafından yapılacak. Bu yıl emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgelerinin verilmesinin ardından, yeni mesleğe başlayan öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirilecek.

Gün dolayısıyla kompozisyon, resim ve şiir dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından, Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin hazırlamış olduğu “Ben Öğretmen Olmak İstiyorum” isimli oratoryo, “Boyacı Çocuk” adlı monolog ve “Öğrencilerime Mektup” adlı kısa film gösteriminin ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı sona erecek.

Gün dolayısıyla biz de Radyo Gözlem, Ajans Gözlem, Gazete Güney Ege ve habermilas.com ekibi olarak başta Ulu Önder, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyoruz…

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500