Advert
Advert

SUYA VE GÜNEŞE İHTİYAÇ DUYAN FİDAN GİBİDİR ÇOCUKLARIMIZ

SUYA VE GÜNEŞE İHTİYAÇ DUYAN FİDAN GİBİDİR ÇOCUKLARIMIZ
Bu içerik 868 kez okundu.
Advert

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, 2019-2020 eğitim öğretim yılı ara tatili ile ilgili yazılı açıklama yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Bal açıklamasında öğrencilere ve velilere tavsiyelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayımladığı 2019-2020 çalışma takvimine göre öğrenciler dün 9 gün sürecek ara tatile girdi. Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ara tatil hakkında açıklama yaparak öğrenci ve velilere seslendi.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; “2019/2020 Eğitim Öğretim Yılının birinci ara tatil döneminin başladığı bugün Milas’ta, 21.979 öğrencimiz 1 haftalık ara tatile girdi.

Milas İlçe Milli Eğitim camiası olarak bizlere emanet edilen çocuklarımızın akademik anlamda en iyi şekilde eğitim almalarını; yerli ve milli değerlerimizi özümsemiş, hür iradesiyle değerlerini savunmayı karakter haline getirmiş bireyler olarak yetişmelerini en önemli hedefimiz olarak belirtiyor; eğitim öğretimde bir bütünün ayrılmaz tarafları olan öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize şunları söylemek istiyorum:

Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımız;

Gelecekte yaşanabilir yarınlar sizin bugünkü başarılarınıza bağlıdır. Bizler, ilk emri “Oku” olan bir medeniyetin mensuplarıyız. Bu kutlu eylemdeki hikmet, hayatımızın her alanında ve her anında bize rehberlik etmelidir.

Okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima geliştiren bireyler olarak yetişmeniz hedeflerinize sağlam adımlarla ilerlemenizi ve başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır. Şunu unutmayınız ki başarıya giden bu yolda mutlaka inişler ve çıkışlar olacaktır. Bütün başarıların anahtarı ise istek, azim ve gayrettir. Sizlerin bu bilinci taşıyarak ilerlemesi yarınlara umutla bakmamızı sağlayacaktır. Sevgili evlatlarımız, başarılarınızın artarak devamını diliyor, sizlerle gurur duyduğumuzu ve her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyor sizlere bol bol dinlenip eğlenebileceğiniz mutlu ve sağlıklı tatiller diliyorum.

En değerli varlıklarını bizlere emanet eden saygıdeğer veliler;

Çocuklar için bir haftalık heyecanlı ve hiç bitmeyeceğini sandıkları bir ara tatile giriyoruz. Tatil spordur, dinlenmedir, oyundur. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenecek olan sosyal ve sanatsal aktivitelere yönlendirmeniz ve katılmanız temennimizdir. Suya ve güneşe ihtiyaç duyan fidan gibidir çocuklarımız... Çocuklarınızın Güneşi olan siz değerli velilerimiz. Öğrencilerimize mümkün oldukça zaman ayırmanızı öğrencilerimizin, hayal gücü ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaran sanatsal etkinliklerle, ulusal ve evrensel kültür değerlerini benimseyen, estetik anlayışı gelişmiş, sanata ve spora katkıda bulunabilecek duyarlı bireyler olarak topluma kazandırılması konusunda yetişmelerini sağlamak temel görevimiz olmalıdır.

Mazeretlerin arkasına sığınmadan bir anne baba şefkati ve hassasiyeti ile yavrularımızın etrafında pervane olan değerli meslektaşlarım;

Ara tatilde yapılacak olan mesleki çalışmalarda kolaylıklar ve başarılar diliyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Fadime Abaş     2019-11-16 2023 vizyonu doğrultusunda,öğrencilerin eğitim öğretimleri ile birlikte sanatsal .sportif.sosyal faliyetlerle geleceğe daha sağlam adımlarla ilerleyen özgüveni yerinde bireyler yetiştirmek için her zaman Milasta ilklere imza atmış Saygıdeğer Müdürümüz İsa BAL'a teşekür ederiz