Advert
Advert

MİNİK KALPLER ATAMIZI ANDI

MİNİK KALPLER ATAMIZI ANDI
Bu içerik 872 kez okundu.
Advert

Detay Minik Kalpler Gündüz Bakımevi, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla 10 Kasım anma programı gerçekleştirdi.

Detay Minik Kalpler Gündüz Bakımevi 10 Kasım Atatürk ‘ü anma programı okul bahçesinde saat 09.05’te siren sesi, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile  başladı. Daha sonra öğrenciler getirmiş oldukları çiçekleri Atatürk köşesine sundu.

Kurum Müdürü Rengin Kolca, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Türk milleti için 10 Kasım bir matem günü olmaktan çok Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yaşayacak olan Büyük Önder  Mustafa Kemal Atatürk’ ü anma ve onun düşüncelerini anlama günüdür. Mustafa Kemal Atatürk’ün yakmış olduğu özgürlük ve bağımsızlık meşalesini daha da alevlendirerek yolumuza devam edeceğiz.  Ulusumuzun kurucusu eşsiz devlet adamı Atatürk, dün olduğu gibi bundan sonra da yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.”

Rengin Kolca'ın konuşmasının ardından Detay Minik Kalpler Gündüz Bakımevi öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırladığı anma programında Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı; 20. yüzyılın en büyük devrimcisi, cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal’e bağlılık, sevgi, minnet ve özlem duyguları tüm yoğunluğuyla yaşandı. 

Program hatıra fotoğrafı çekilmesiyle ve 10kasım kahvaltısıyla birlikte sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500