Advert
Advert

LASTİKLERİ ATEŞE VERENLERE CEZAİ İŞLEM UYGULANMALI!

LASTİKLERİ ATEŞE VERENLERE CEZAİ İŞLEM UYGULANMALI!
Bu içerik 1665 kez okundu.
Advert

Milas’ta içerisindeki tellerin çıkartılması amacıyla kimliği belirsiz kişi yada kişilerce, kontrolsüz şekilde yakılan lastikler, itfaiyenin çalışmasıyla söndürüldü. Tehlike ve çevre kirliliği yatan lastik yangınlarıyla ilgili faillerin bulunmasını isteyen vatandaşlar, güvenlik güçlerince bu konuda araştırılma yapılması istedi.   

Milas’ta yasak olmasına rağmen içindeki telleri çıkartmak ve maddi kazanç elde edilmek amacıyla kontrolsüz şekilde sık sık araç lastikleri ateşe veriliyor.  Özellikle aydınlatması bulunmayan ve yerleşimden uzak olan ilçeye bağlı Emek Mahallesi Gülibrişim Caddesi’ndeki kireç ocakları mevkiinde yaşanan lastik yangınlarına bir yenisi daha eklendi. 02.00 sıralarında gelen yangın ihbarını değerlendiren Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Milas Grup Amirliği ekipleri, kireç ocakları mevkiinde yakılan lastiklere müdahalede bulundu. Alev alev yanan lastikler, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Bu tür lastik yangınlarının maddi kazanç elde etmek amacıyla bilinçli çıkarıldığını ifade eden mahalleli, daha büyük yangınlara mahal verebilecek olan ve çevre kirliliği yaratan lastik yangınlarıyla ilgili güvenlik güçlerinin faillerinin bulunması ve cezai işlem uygulanması için araştırma başlatmasını talep etti.  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500