Advert
Advert

KASK KULLANMAYAN MOTOSİKLET YOLCUSUNA CEZA!

KASK KULLANMAYAN MOTOSİKLET YOLCUSUNA CEZA!
Bu içerik 2889 kez okundu.
Advert

Milas Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekiplerinin motosikletler üzerinde gerçekleştirdikleri denetim kapsamında, kask kullanmayan “motosiklet yolcularına” da T.C. kimlik numarası üzerinden cezai işlem uygulanıyor.

Milas Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, ilçe genelinde eş zamanlı farklı noktalarda motosiklet kullanıcılarıyla ilgili trafik denetimleri gerçekleştiriyor. Trafik polisleri, uygulama alanında durdurulan motosikletler, sürücüler ve motosiklet yolcularıyla ilgili, kanunda belirtilen kriterlere uygunluk bakımından inceleme yapıyor. Uygulama sırasında evraklarında eksik bulunmayan ve motosikleti kaskla, eldivenle ve koruyucu gözlükle kullanan sürücüler ile yolcuları tebrik eden polis, öte yandan kask kullanmayan, sürücü belgesi bulunmayan, evraklarında eksik bulunan, araç kullanırken sigara içen sürücü ve motosiklette binerken kask kullanmayan yolculara cezai işlem uyguluyor.

Trafikte güvenliğin sağlanması amacıyla düzenlenen motosiklet denetimlerinde, modifiye edilen ve abartı egzoz kullanan motosikletlerin sürücülerine de idari para cezası uygulanıyor.

Sürücü ve yayalara can ve mal güvenliklerinin tehlikeye girmemesi için trafik kurallarına uymaları uyarsında bulunan Milas Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği’nin, motosiklet ve genel trafik denetimlerinin devam edeceği bildirildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500