Advert
Advert

“İNSAN BEYNİ VATAN TOPRAĞI KADAR KUTSALDIR”

“İNSAN BEYNİ VATAN TOPRAĞI KADAR KUTSALDIR”
Bu içerik 680 kez okundu.
Advert

Milas CHP İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden CHP Eğitim ve Spor Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Türkiye’nin bağımsızlığına ve CHP’nin milliyetçilik anlayışına vurgu yaparak, ülke insanının vatan toprağı kadar kutsal olan beynini de kimseye yedirtmeyeceklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eğitim ve Spor Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, bir dizi ziyaret için Muğla’ya geldi. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı ziyaret eden Kaya, buradaki ziyaretin sonrasında CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ve beraberindekilerle birlikte CHP Milas İlçe Başkanlığı’na geldi. CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, CHP İlçe Başkanlığı mensupları, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu, CHP’li belediye meclis üyeleri, bazı muhtarlar ve partililer tarafından karşılandı. Kaya’ya, “Hoş geldiniz” diyerek çiçek takdim eden CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, ilçe binasında pasta kesimi gerçekleştirerek Kaya’nın doğum gününü kutladı.

“CHP, 100 YILLIK BİR PARTİDİR”

“Öncelikle Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve Cumhuriyet’in doğumunu kutluyoruz.” diyerek açıklamalarda bulunan Kaya, konuşmasında CHP’nin kuruluşu hakkında şunları kaydetti:

“Çünkü CHP kağıt üzerinde İç İşleri Bakanı’na dilekçe verilerek kurulan bir parti değil, savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir. 4 Eylül 1919’da Sivas’ta ilk kurultayını yaptığında aslında kurulmuştu. Tıbbiyeli Hikmet, o zaman Mustafa Kemal Atatürk’ün karşısına geçiyor ve diyor ki ‘Mandacılığı kim kabul ederse onun karşısında 22 yaşındaki Hikmet İstanbul’dan buraya ölümleri aşarak geldik. Burada eğer siz Ya İstiklal Ya Ölüm demezseniz bunun arkasında durmazsanız sizin de karşınızda mücadele ederiz’ dediği bir tarihi süreçte kurulmuştur. Mustafa Kemal Atatürk diyor ki Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurultayı 4 Eylül’dür diyor.  4 Eylül 1919’dan 4 Eylül 2019’a batığınızda 100 yıllık bir partiyiz. 100 yıllık bir parti daha dün gibi genç bir partidir. Dünyanın en dinamik, en örgütlü partisi ama en genç partisi unvanını da hep taşıyacak.

Ülkenin topraklarını savundukları gibi insan beynini de teslim alınmasına mani olduklarını ifade eden Kaya, ancak insan beyninin teslim alındığı bir süreç başladığını söyledi.

“82 MİLYONUN İRADESİ, BAĞIMSIZLIK İRADESİDİR”

CHP’nin milliyetçilik anlayışını kimsenin sorgulayamayacağını söyleyen Kaya, Trump’ı eleştirerek, “Bu süreçte hiç kimseyi yedirtmedik. Pastayı yedirtebiliriz herkese ama insan beyni vatan toprağı kadar kutsaldır. İnsan beynini işgal eden bir süreç başladı. Sıbyan mektepleriyle çocuklarımızın beynini işgal eden bir süreç başladı. Çocuklarımızın beyni işgal edilirken tek muratları emperyalizme bu ülke topraklarını peşkeş çekmektir. Trump oturduğu yerde oturacak. Trump’ın ağa babaları bu ülkeyi işgal ettiğinde, Mustafa Kemal Atatürk yedi düvele karşı nasıl bağımsızlık mücadelesi yürütmüşse 13 Kasım’da Trump’ın yanına gidenler şunu unutmasın; arkasında 82 milyon var, 82 milyonun iradesi bağımsızlık iradesidir. 82 milyonun iradesi emperyalizme karşı Türkiye’nin bağımsızlığını savunan iradedir. Mustafa Kemal Atatürk, nasıl yedi düvele karşı mücadele etmiş başarmışsa, İsmet İnönü sadece savaş meydanlarında değil Lozan’da barış masasında nasıl söke söke bu halkın hakkını savunarak almışsa, 13 yıl önce kaybettiğimiz 3. genel başkanımız Bülent Ecevit nasıl ki ABD emperyalizmine karşı, ‘Hadi ordan sen kimsin haşhaş da benim, tarla da benim tohum da benim, biçen de eken de benim’ diyerek meydan okumuşsa, Kıbrıs’ın Beşparmak Dağları’na milliyetçiliğin ne demek olduğunu yazmışsa biz de bunlardan aldığımız milliyetçilik bayrağını sonuna kadar taşıyacağız. Hiç kimse milliyetçilik konusunda kendisine yafta takmasın, CHP’nin milliyetçiliğine laf edecek kimse yok. Daha dün, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin küçük ortağı ‘hangi kararı alırsa alsın biz arkasındayız’ diyor. Biz de diyoruz ki Trump 82 milyona gönderdiği mektubu ona misliyle iade ettik, etmeye de devam edeceğiz. Kimse 82 milyona yazılmış bir mektuba postacılık yapamaz. 13 Kasım’da orada söyleyeceği sözün hiçbir önemi yok. O mektup hangi kanallarla gelmişse, aynı kanallarla ve kararlılıkla iade edilmesi gerekir. Tarihimizden biz ders aldık. Milas binlerce yıllık tarihi bir kenttir. Nasıl burada geçmişimizi koruyorsak, geçmiş tarihimizi biz de öyle koruyoruz. Geçmiş tarihimizde bize yazılan mektuba İsmet İnönü sessiz kalsaydı. Bugünlere gelmezdik. Ne demişti İsmet İnönü, ‘Yeni bir dünya kurulur, Türkiye de o yeni dünyada kendi yerini alır’ demişti. Biz yeni bir dünyayı barış, dostluk, kardeşlik, sevgi üzerine kuracağız ve Türkiye o yeni dünyanın kurulduğunda yerini almaktan öte, yeni bir dünyayı barış, sevgi dostluk, özgürlük dünyasını kurmada aktif bir rol oynayacaktır.” diye konuştu.

“TÜRKİYE’YE UMUT IŞIĞI YAKTINIZ, BAŞARINIZDAN ÖTÜRÜ SİZLERİ KUTLUYORUM”

31 Mart seçimlerinde elde edilen sonuç itibariyle Muğla’ya ve buradan tüm Türkiye’ye umut ışığı yakıldığını ifade eden Kaya, “Ben Milas ilçe örgütümüzü, kadın ve gençlik kollarımızı bir kez daha canı gönülden kutluyorum. 31 Mart’ta yeniden Muğla’da ve Türkiye’de umut ışığı yaktınız. Ama göreviniz bitmedi, kongre sürecindesiniz. Önünüzdeki görev önce mekanları büyütmek, daha sonra 31 Mart’taki yerel iktidarı halkın iktidarına taşımaktır. Ben seçimlerde gösterdiğiniz başarıdan ötürü sizleri kutluyorum. Bu mekan gençlere ve kadınlara yakışır. Ama ilçe örgütümüze daha büyük bir mekanı kurmak hepimizin görevi olsun. Bir milletvekilimiz var bu örgütten çıktı. Belediye başkanımız var. Bu örgüt neden bakan çıkartmasın, Muğla örgütüne halkı iktidarında bakan çıkartmak da yakışır. Yolunuz açık, mücadeleniz daim olsun.”  dedi.

Ziyaret programı, Kaya’nın partiye katılan iki muhtara rozet takması ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500