Advert
Advert

PROTOKOLDEN 10 KASIM MESAJLARI

PROTOKOLDEN 10 KASIM MESAJLARI
Bu içerik 552 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

AK Parti Muğla Milletvekili Yavuz Demir, Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ÜN, aramızdan ayrılarak ebediyete intikal edişinin 81’inci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, Atatürk’ün tüm güçlüklere rağmen yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla milletine modern Türkiye Cumhuriyeti’ni armağan etmiş büyük bir lider olduğuna vurgu yaptı.

Demir mesajında; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, dünyanın sayılı liderlerinden Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gençlik yıllarından itibaren, milletinin, devletinin istikbali için durmaksızın emek sarf etmiştir. Şahit olduğu dönemde olağanüstü denebilecek yetenekleriyle, parlak zekasıyla ön plana çıkan Büyük Önder Mustafa Kemal, milletimizin var olma mücadelesinde zor şartlara rağmen başı çekmiş, dünya milletleri karşısında saygınlığımızı pekiştirmemize olanak sağlamıştır. Mücadeleyle geçmiş ömrünün her saniyesini milletine adamaktan çekinmemiş, öyle ki kıymetli annesi Zübeyde Hanım’ın cenazesine bile katılamayacak kadar özverisiyle öne çıkan büyük bir liderdir.” dedi.

Atatürk’ün milletinin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba gösteren büyük bir lider olduğuna vurgu yapan Demir, “Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlık yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnen, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olan ve toplumun her alanda yücelmesi için yılmadan çaba gösteren büyük bir lider, büyük bir devlet adamıdır. Büyük önder, milli mücadelemiz ile Türk Milleti’nin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, cumhuriyet ile Türk insanına çağdaş uygarlığın yolunu açmıştır. Aradan yüzyıllar geçse de büyük önder asla unutulmayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, büyük komutan, büyük devlet adamı, ilke ve inkılaplarıyla uygarlık yolundaki en büyük rehberimiz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 81’inci yıl dönümünde, onu minnet ve şükranla anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Muğla Valisi Esengül Civelek’in mesajı şöyle:

“Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Kurtuluş Savaşını zafere ulaştıran eşsiz komutan ve dünya tarihine damga vurmuş büyük devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 81. yılında milletçe saygı, özlem ve rahmetle yâd ediyoruz.

10 Kasımlar matem günü olmaktan ziyade Büyük Önder’in fikirlerini, eserlerini ve fedakârlıklarını anlama günüdür. Atatürk, ileri görüşlülüğü, askeri dehası ve milletimizden aldığı güçle Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurarak, aydınlık geleceğimizi inşa etmiştir. Bizler de Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği ve Türk gençliğine emanet ettiği Cumhuriyetimizi tam bağımsız olarak sonsuza dek muhafaza etmek, sürekli daha ileriye taşımak için azim ve kararlılıkla çalışıyoruz.

Aramızdan ayrılışının 81. yılında Atatürk’ü, O’nun şahsında silah arkadaşlarını, bu kutsal topraklar üzerinde bizlere bağımsız yaşama onuru kazandıran ve eşsiz fedakârlıkları ile milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve her şeyimizi borçlu olduğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81.yılında bir anma mesajı yayımladı.

10 Kasım 1938 yılında aramızdan bedenen ayrılan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri, devrimleri, eserleri ile bu topraklarda yaşadığını ve ebediyen de yaşayacağını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün aramızdan ayrılışının 81.yılında onu büyük bir saygı ve özlemle andıklarını en çok da aradıklarını belirtti.

“Atatürk bu topraklarda fikirleri, devrimleri ile hep yaşayacak, Türk Milleti onu hiçbir zaman, asla unutmayacak.”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Türk Milleti için Atatürk cesaretli, gözüpek bir asker, başkomutan, ileri görüşlü bir siyasetçi, devlet adamı, yeri doldurulamaz bir lider ve en önemlisi de her şeyini borçlu olduğu ulu önderdir. Aynı zamanda Atatürk özgürlüktür, demokrasidir, seçme ve seçilme hakkıdır, üretimdir, topraktır, tarımdır, milli eğitimdir, Türk alfabesidir, yerli ve milli uçağımız, fabrikamız, bankamızdır, 23 Nisan’dır, 19 Mayıs’tır, en büyük bayramımız 29 Ekim’dir, gençliğimiz, geleceğimiz ve her zaman yolumuzu  aydınlatan rehberimizdir. Bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ferdi olarak özellikle günümüzde Ata’mızın ilkelerine, fikirlerine, devrimlerine her zamankinden daha fazla sahip çıkmalı, onun aydınlattığı yoldan ilerlemeliyiz. 10 Kasım 1938 tarihinde aramızdan bedenen ayrılsa da yaşadığımız topraklarda ve dünyada ilkeleri, fikirleri, devrimleri, eserleri ile yaşayan ve daima yaşayacak olan Ata’mızı büyük bir özlem ve saygıyla anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.” dedi.

Milas Belediye başkanı Muhammet Tokat’ın mesajı şöyle:

“Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük devlet adamı ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün yıldönümünde bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz. Biliyoruz ki bugün, Türkiye Cumhuriyeti benliği ve güvencesi altında yaşayan her ferdin özgürce attığı her adımda,  fikri ve vicdanı hür yetiştirilen her nesilde Ata’mızın sonsuz emeği vardır.

Atatürk, dönemin şartlarında yapılması gerekenleri, tüm yoksunluk ve imkânsızlıklara rağmen inanç ve kararlılıkla yerine getirmiş, bizlere geniş ve aydınlık bir ufuk emanet etmiştir.

Bugün bizlere düşen görev; kazanımlarımızı koruyarak, çağdaşlıktan, laiklikten, özgürlüklerimizden asla bir adım bile geriye düşmeyerek, aldığımız emaneti daha da ileri boyutlara taşımaktır.

Cumhuriyete, demokrasiye, laikliğe, çağdaşlığa gönül vermiş bizlerin, Atamızın bıraktığı eşsiz armağanı korumak ve kollamak adına verdiği mücadele asla bitmeyecek, bitirilemeyecektir.

Bu düşünce ve duygularla, ilke ve devrimleriyle hiç sönmeyecek bir meşale misali aydınlattığı uygarlık yolunda kararlı ve de istikrarlı ilerleyişimizi sürdüreceğimize, söz veriyor Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500