Advert
Advert

BELEDİYE, İLÇE MERKEZİNDEKİ ZEYTİN AĞAÇLARINI KENDİ HASAT EDECEK

BELEDİYE, İLÇE MERKEZİNDEKİ ZEYTİN AĞAÇLARINI KENDİ HASAT EDECEK
Bu içerik 973 kez okundu.
Advert

Milas Belediyesi, ilçe merkezinde mülkiyeti belediyeye ait olan taşınmazlar üzerindeki zeytin ağaçlarının mahsullerini Milas Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nce hasat edecek ve elde edilecek zeytinyağını iftar yemeği organizasyonlarında kullanacak. Öte yandan belediye, kırsal mahallelerdeki zeytin ağaçlarının mahsulü için 13 Kasım Çarşamba günü satış ihalesi başvurularını kabul edecek.

Milas Belediyesi, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 51/a maddesine dayanarak ilçe merkezinde sorumluluğu altındaki taşınmazlar üzerinde bulunan zeytin ağaçlarının mahsulünün hasadı için pazarlık usulüyle satış ilanı vermişti.

Ancak belediyenin ilçe merkezindeki zeytin ağaçlarının mahsullerinin, 35.862,50. TL muhammen bedeli ile satış ihalesine katılım olmadı.  

İhaleye beklenen ilginin gösterilmemesi sebebiyle, Milas Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nce ilçe merkezindeki zeytin ağaçlarının mahsulünün hasat edilmesine karar verildi. 14.345 kg olarak tahmin edilen zeytin mahsullünden elde edilecek olan zeytinyağının Milas Belediyesi’nin iftar yemeği organizasyonlarında kullanılacağı belirtildi.

KIRSALDAKİ ZEYTİN MAHSULÜ SATIŞ İHALESİ BAŞVURUSU 14 KASIM’DA…

Milas merkezdeki taşınmazlar üzerinde bulunan zeytin ağaçlarının hasadını kendi imkânlarıyla gerçekleştirecek olan Milas Belediyesi, ilçeye bağlı çok sayıda kırsal mahallede zeytin mahsulü satış ihalesi yapacak.

Kırsal mahallelerdeki zeytin mahsulleri için 13 Kasım Çarşamba günü isteklilerden başvuruları kabul edecek olan Milas Belediyesi, Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü’ne gerekli belgeler ile yapılacak olan başvurunun ardından, 14 Kasım Perşembe günü saat 13.30’da Milas Belediyesi Ana Hizmet Binasında Belediye Encümeni huzurunda ihaleyi gerçekleştirilecek.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500