Advert
Advert

SAYGI, ÖZLEM VE MİNNETLE ANACAĞIZ

SAYGI, ÖZLEM VE MİNNETLE ANACAĞIZ
Bu içerik 570 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılarak ebediyete intikal edişinin 81’inci yıl dönümünde tüm yurtta ve ilçemizde düzenlenecek törenle anılacak… İlçemizde Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programla, anma törenleri gerçekleşecek…

Devletimizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıldönümü, tüm ülke genelinde ve dış temsilciliklerde olduğu gibi ilçemizde de düzenlenecek törenlerle anılacak.

Bu sene Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programla gerçekleşecek anma programı, 10 Kasım 2019 Pazar günü saat: 08.30’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayacak.

Çelenklerin sunulmasının ardından 09.05’te siren eşliğinde 2 dakika saygı duruşuna takiben Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Engin Söğüt yönetiminde İstiklal Marşımız okunacak.  Atapark’taki törenin ardından saat: 09.30’da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda geçilecek.

Saat 9.30’da Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda başlayacak olan anma programı Milas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ahmet Yakarca ve Tarih Öğretmeni Pınar Meriç tarafından sunulacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam edecek olan anma programında günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal tarafından yapılacak. Gün dolayısıyla düzenlenen kompozisyon, resim ve şiir dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesinin ardından “Atamızın İzindeyiz” ve “Dış Basında Atatürk” isimli sunumlar yapılacak.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin oluşturduğu okul korosunun seslendireceği eserlerin ardından, “Güneşin Adı Mustafa Kemal Atatürk” adlı gösteri ve belgesel sunumu ile anma programı sona erecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500