Advert
Advert

“SİGORTA KAPSAMINDAKİ TÜM ZARARLAR KAŞILANABİLİR”

“SİGORTA KAPSAMINDAKİ TÜM ZARARLAR KAŞILANABİLİR”
Bu içerik 947 kez okundu.
Advert

GMH’nin Antalya’daki bilgilendirme ve tecrübe paylaşımları buluşmasına katılan Grup Merkez Hasar (GMH) Muğla Milas Acente Müdürü Özden Özkan, sigorta kapsamında oluşan her türlü trafik kazası, iş kazası, ferdi kaza, yangın, doğal afet kasko, tıbbi kötü uygulama (Malpraktis), DASK, Tarsim gibi bedeni ve maddi zararların en kısa sürede karşılanabildiğini anlattı.

Grup Merkez Hasar, 13. yılını Antalya Clup Hotel Sera'da kutladı. GMH Acente Müdür ve Temsilcileri ile sektördeki gelişmeler hakkında bilgilendirme ve tecrübe paylaşımları konularında çok sayıda toplantı gerçekleştirdi. Genel merkezi Ankara’da bulunan Grup Merkez Hasar Hasar Yönetimi ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. kurulduğu 2006 yılından beri ülkemizde Hasar Tasfiyesi konusunda bir ilke öncülük ederek, sigorta kapsamında oluşan her türlü (Trafik Kazası, İş Kazası, Ferdi Kaza, Yangın, Doğal Afet Kasko, Tıbbi Kötü Uygulama (Malpraktis), DASK, Tarsim) bedeni ve maddi zararların en kısa sürede karşılanmasına aracılık yapıyor.

Hak sahiplerinin, mağduriyetleri giderilinceye kadar, hiçbir bedel almadan, tazminatın tazmin edilmesi sürecinde profesyonel ekibi ile destek sağlayarak, bu hizmeti ülke çapında yaygın teşkilat yapısı ile yürütüyor.

'2019 Yılı Marka Ödülü'nü alan GMH, nezdindeki tüm acente, temsilci ve personelin yanı sıra Sigorta Mevzuatına tamamen hakim Hasar ve Adli Tıp Uzmanları olan panelistleri de ağırladı.

31 Ekim - 03 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve yoğun bilgi ve tecrübe paylaşımlarının yapıldığı program, görkemli bir Gala Gecesi ile tamamlandı.

TRAFİK KAZALARININ YÜZDE 67’Sİ İNSAN KAYNAKLI

Sigorta kapsamında oluşan bedeni ve maddi zararların en kısa sürede karşılanmasına aracılık yaptıklarını kaydeden Grup Merkez Hasar Muğla Milas Acente Müdürü Özden Özkan, Antalya buluşmasının oldukça verimli geçtiğini ifade ederek, trafik kazaları hakkında önemli istatistiki veriler paylaştı.

Türkiye’de her gün ortalama 600, her saat 27 trafik kazası meydana geldiğine dikkat çeken Özkan, “Bu kazalarda pek çok vatandaş yaşamını yitirirken, pek çoğu da yaralanıyor, sakatlanıyor.” diyerek trafik kazalarının yüzde 67’sinin insan kaynaklı olduğunu söyledi.

Özden,  “Bu kazalarda günde 5-20 vatandaş  yaşamını yitirirken 200 kadar kişi de çeşitli şekillerde yaralanıyor. Ortalama olarak her yıl 5-6 bin kişi yaşama veda ediyor. 100-200 bin vatandaş ise yaralanıyr.” dedi.

Acemelik, dikkatsizlik, uzun süre uykusuzluk, hatalı sollama, aşırı hız gibi durumların insan kaynaklı kazaların başlıca nedenleri arasında yer aldığına dikkati çeken Özden, trafik kazalarının yüzde 66’ insan faktörü, yüzde 27 sürücü, yüzde 1 yolcu, yüzde 5 araç ve yüzde 1 yol, taşıt, çevre, trafik yönetim, denetim ve uygulamalarından kaynaklandığını belirtti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500