Advert
Advert

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN SU FATURASI AÇIKLAMASI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN SU FATURASI AÇIKLAMASI
Bu içerik 1105 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kasım ayı faturalarına yansıyan ve vatandaşların tepkisine neden olan İlçe Belediyesi Katı Atık Toplama-Taşıma Bedeli hakkında yazılı açıklama yapıldı.

Sosyal medyada faturalarını paylaşarak, kullandıkları suyun iki mislinden fazla faturayla karşılaşan vatandaşların tepkisi üzerine Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Muğla genelinde 13 ilçemizde Kasım ayı su faturalarında “İlçe Belediyesi Katı Atık Toplama-Taşıma Bedeli” adı altında hizmet bedeli tahakkuk ettirilmiştir. Söz konusu tarife Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Atık Su Alt Yapı Ve Evsel Katı Atık Bertaraf Tesis Tarifelerinin Belirlenmesinde Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik gereğince bir zorunluluk olması sebebiyle su faturalarına yansıtılmıştır.

Tarifeler yine aynı yönetmelik gereğince ilçe belediye meclislerince oluşturulmakta, mevzuat kaynaklı zorunluluk gereğince su faturalarıyla tahsil edilen ücretler ilçe belediyelerimize aktarılmaktadır.

Su faturalarında görülen artış yukarıda anlatılan hususla alakalı olup Büyükşehir Belediyemizce su ve atık su bedeli tarifelerimizde her hangi bir güncelleme yapılmamıştır.  

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500