Advert
Advert

SUYA ZAM YOK, KATI ATIK BEDELİ FATURALARA YANSITILDI

SUYA ZAM YOK, KATI ATIK BEDELİ FATURALARA YANSITILDI
Bu içerik 2007 kez okundu.
Advert

Yasa gereği geliri belediyeye aktarılacak olan Evsel Katı Atık ücreti, Kasım 2019’dan itibaren su faturalarına yansıtılarak, aylık olarak tahsil edilmeye başlandı. 2020 yılı Evsel Katı Atık ücret tarifesinin 8 Kasım 2019’da toplanacak olan Belediye Meclisi’nde görüşüleceğini ifade eden Başkan Tokat, “Evsel Katı Atık bedelleri artık Milas Belediyesi’ne aktarılacak, suya yeni bir zam yapılmış değil.” diye konuştu.

Yasası daha önce çıktığı halde sürekli ertelenen ve bu aydan itibaren uygulamaya giren Evsel Katı Atık ücret tarifesi, su faturalarına yansıtılarak tahsil edilmeye başlandı. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, bazı vatandaşlar tarafından suya zam olarak algılanan konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Suya zam yapılmadığının altını çizerek, Evsel Katı Atık ücretinin bu aydan itibaren su faturalarına yansıtıldığını söyleyen Başkan Tokat, dün toplanan Milas Belediye Meclisi kasım ayı toplantısında şunları kaydetti:

“Evsel Katı Atık ücretleri, MUSKİ’nin su faturalarına ilave edilerek tahsil edilecek. Evsel Katı Atık bedelleri, daha sonra ilgili belediyelere aktarılacak. Bu konuda Büyükşehir belediye başkanımız biraz rahatsız. Çünkü aslında bu 4-5 yıl önce çıkartılmış bir yasa ama şimdiye kadar hep ertelenmişti. Bu aydan başlayarak uygulanmaya başlıyor. Bu da doğal olarak su faturalarıyla toplandığı için, vatandaşlar tarafından sanki suya zam yapılmış gibi algılanabilir. Bunu belirtmem gerekiyor, Evsel Katı Atık bedelleri artık Milas Belediyesi’ne aktarılacak, suya yeni bir zam yapılmış değil”

2020 yılı Evsel Katı Atık ücret tarifesi ise 8 Kasım Cuma günü saat 10.00’da toplanacak olan Milas Belediye Meclisi’nde görüşülecek.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Duman     2019-11-07 Yapin yapin mustahaktir...
mutlu gümüşkaya     2019-11-07 her ay belediyeye 63 tl ödiceksem kusura bakmasınlar hizmeti gerektiği gibi yapacaklar ...
milasli     2019-11-06 Belediyeler artık hizmet ediyoruz demesinler çünkü her hizmet parayla artık meydanlarda hizmet vaadi yapmasinlar yazıklar olsun .
İsmail Gelincik     2019-11-06 ATIKSU ALTYAPI VE EVSEL KATI ATIK BERTARAF TESİSLERİ TARİFELERİNİN BELİRLENMESİNDE UYULACAK USUL VE ESASLARA İLİŞKİN YÖNETMELİK'in Geçici 1. Maddesine göre, "Bu Yönetmeliğe, uyum sağlayamamış olan Atık su altyapı yönetimleri ve evsel katı atık idareleri, 31.12.2020 tarihine kadar bu Yönetmeliğe uyum sağlamakla yükümlüdürler." ona buna gelen zamlarla vatandaşın beli büküldü, hiç olmazsa 2020 sene sonuna kadar erteleseydiniz iyiydi, sayın başkan...