Advert
Advert

BAŞKAN GÖKTEPE: HALKIN İRADESİNİ YOK SAYAMAZSINIZ!

BAŞKAN GÖKTEPE: HALKIN İRADESİNİ YOK SAYAMAZSINIZ!
Bu içerik 1849 kez okundu.
Advert

CHP İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın 6. Milas Zeytin Hasat Şenliği’nde konuşturulmamasına tepki göstererek, “Şenlikte, ortak akıl yara aldı, Milas halkı dolaylı olarak yok sayıldı ve organizasyon amacından uzaklaştırıldı, organizasyon bazılarının siyasi şovuna dönüştü.” dedi.

CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen 6. Milas Zeytin Hasat Şenliği’nde Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın konuşturulmamasına ilişkin basın açıklamasında bulundu. Şenliğe ilişkin değerlendirmede bulunulan basın açıklamasına; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, eski CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, Belediye Meclis Üyeleri, CHP üyeleri, Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban, Milas Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Özay Sabancı ve STK temsilcileri katıldı.

“Ortak aklın yara aldığı, Milas halkının dolaylı olarak yok sayıldığı ve organizasyonun amacından uzaklaştırıldığı, bazılarının siyasi şovuna dönüştüğü bu organizasyonla ilgili, sorumlulara ve yetkililere sormak istiyoruz.” diyerek açıklama yapan Başkan Göktepe, organizasyonun ev sahibi Milas halkının iradesinin temsilcisi, en büyük destekçisi olan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın misafirlerine “hoş geldin” demekten neden alıkonulduğunu sordu.

“KÜRSÜ HALKINDIR, HALKIN TEMSİLCİSİ İSE BELEDİYE BAŞKANIDIR”

 “Zeytin Hasat Şenliği, fuar gibi organizasyonlar başladığında burada ortak akılla kaymakamlık ve belediye öncülüğünde, belediye üzerine düşen ve fazlasını yüklenerek bu süreç yaşanmaktadır.” diyen Göktepe, kürsünün halkın olduğunu ve halkın temsilcisinin de Milas Belediye Başkanı olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Bu tür organizasyonlarda son zamanlarda görüyoruz ki işi yükümlülük kısmında belediye herkesin aklına gelirken işin gösteri kısmında belediye ve halkın seçtiği belediye başkanı sürekli işin dışına atılıyor.  Şunu tekrar üzerine basa basa hatırlatıyorum Milas belediye başkanı Milas halkını temsil etmektedir, onu yok saymak halkı yok saymaktır. Ev sahibi halkı adına Milas belediye başkanıdır. Eğer birisi hoş geldin diyecekse bu belediye başkanıdır.

Unutmayalım ki, zeytin hasat şenliğinde yaşananlar fuarda da yaşanmıştır.

Diğer bir konuya değinmek istiyorum, bu organizasyonda Muğla büyükşehir belediye başkanımız sayın dr Osman gürüne davetiyesi bir gün önce saat 16.30 da faksla ulaştırılmıştır. İl başkanım ve diğer milletvekillerimize davetiye bile gönderilmemiş,

İlçe tarım müdürü beyefendiye sorduğumda aklına gelmiş ve sanki zorla davet ettirilmiş gibi il başkanımızın telefonu kendisine verilmiş ve davet edilmiştir.

Şimdi soruyoruz bu organizasyon birilerini siyasi şovuna dönüşsün diye mi Milas zeytinciliğine katkısı olsun diye mi yapılıyor? Bu organizasyonu böyle ortak aklın değil sadece birilerinin gösterisi haline gelir.

Diğer bir konu sahne meselesidir. Milas belediye başkanımız Sayın Muhammet Tokat büyükşehrin sahne düzenini ücretsiz karşılanmasına rağmen, neden verilerek sahne kiralanmıştır. Amaç masrafları minimize etmek mi, zeytin hasat şenliğine destek olmak mı yoksa korkuları gizlemek mi? Bu iş bizleri yok saymak halkın iradesini yok saymak sponsorlardan zorluklarla toplan bütçeyi har vurup harman savurmak mıdır?

Başka Saiklerin işin içine girdiği bu organizasyonları bu şekilde bir adım ileri taşıyamayız, ortak akıl haricinde bu organizasyonları geliştiremeyiz. Birilerini siyasi şovu, daha önce seçimlerde gördüğümüz telefon senaryoları ile Milas zeytinine ve zeytinciliğine katkı sağlayamayız. Herkesi ortak akıl içinde hareket etmeye, halkın iradesini her şeyin üzerinde tutmaya davet ediyoruz.

Görmezden gelemezsiniz, yok sayamazsınız. Zannediyorsunuz ki halka hitap etmesini engellersek emeğinin üzerini örtebiliriz. Şunu unutmayın siz önüne ne kadar set çekerseniz çekin, bizler etten duvarlar öreceğiz ve halkın iradesini, Milas belediye başkanını sizlerin acemi oyunlarına teslim etmeyeceğiz.

Bize bizden yakın olanlar lazım, Bize sevgi dolu yürekler lazım, Bize altın başaklı buğdaylar lazım, Bize kardeş sevgisini sunanlar lazım, Bize deniz gibi dalgalar lazım, Sandalı dağılmış kürekler değil, Bize yarınlar lazım, Emeği görmezden gelenler değil, Emeği çaldırmayız, yok saydırmayız!”

Basın açıklamadı, uzun süren alkışlı protesto ve ardından CHP’ye yeni katılan 2 üyeye Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından rozet takılmasıyla sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Fethi dinç     2019-11-08 sizden bi cacık olmaz
Fethi dinç     2019-11-06 Bence de boşverilecek bir konu değil bu, sayın belediye başkanımızın ve başta gerek ilçe teşkilatının gerekse il yönetiminin konuyu sayın genel Başkan Kemal kılıçtaroğluna iletmeleri gerekir.
Halktan biri     2019-11-06 Başkanımıza yapılan hakareti kendimize yapılmış kabul ediyoruz.sayin baskanim bu işin arkasını bırakmamaniz lazım
Milas halkı adina     2019-11-05 Ilçe tarım müdürü canının istediği gibi davranmış istediğini çağırmış konuşturmuş istemediğini konusturmamis davet dahi etmemiş bu şenlik müdürün senliğimi milasin şenliği mi
Milas halkı adina     2019-11-05 Baskanimiza soz verilmemesi bize yapilan bir hakarettir.milas halki hice sayilmistir bu kabul edilemez birseydir.sahne dahi ayarlanmis neden istenilmemis bu isin arkasinda acaba rant isimi var sahne nekadara kiralandi kimin kârı var disaridan sahne getirmekte sahne kaça mal oldu araştırılsın sahne istemeyenler neden belediyenin stantlarini aliyorlar stantlarin neden her tarafi bantlanip milas belediyesi yazisi kapatiliyor bu şenlik milasin mi Yoksa ilçe tarım müdürünün mü