Advert
Advert

KAÇAK YAPILAR YIKILIYOR

KAÇAK YAPILAR YIKILIYOR
Bu içerik 6450 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yaz aylarında özellikle günübirlik tatilcilerin ve lüks teknelerin durak noktası olan Akbük Koyunda bulunan kaçak yapılar yıkılmaya başlandı.

Haber: Gizem Kapusuz

Muğla, Aydın, Denizli, İzmir ve Uşak illerinden günübirlik tatil için karayolu ile Milas-Ören, Muğla-Yerkesik ve Ula-Akyaka beldesinden, mavi yolculuk turuna çıkan teknelerin denizden ulaşım sağladığı, denizinin ve havasının temizliğiyle ziyaretçilerini yıllardır kendine hayran bırakan Akbük koyundaki kaçak yapıların yıkım işlemi başladı.

Geçmişte sadece bir tesisin bulunduğu dünyaca ünlü Gökova Körfezi’nde bulunan koyda restoranlar, kiralık bungalov evler, betonarme yazlık bina gibi kaçak yapıların artması üzerine ekipler çalışma başlattı. Görüntü kirliliğine neden olan ve uzun zamandır gündemi meşgul eden kaçak yapılar, Menteşe Belediye ekipleri tarafından bugün tek tek yıkılıyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Dündar nergiz     2019-11-09 Gecde olsa doğru karar inşallah yerine daha lüks birşeyler yaptırmalarını
Işık oner     2019-11-04 Ne kadar boş işler ya yaz boyunca akbuk koyunda jandarmanın tam dibinde işletilen bu yer neden sezon kapanınca yıkılıyor ki adamlar 1 teneke kolayı 7 lirayadan satarak parayı odun ettiler ve bu işletmenin yapımı 1 sene kadar sürdü buraya ne yapılıyor diyip de kimse denetlememiş şimdi yıkıyorlar çok komik.