Advert
Advert

TEPKİLERLE GEÇEN BİR FESTİVAL

TEPKİLERLE GEÇEN BİR FESTİVAL
Bu içerik 1620 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Zeytin hasat şenliğinde ardı ardına yaşanan olumsuzluklar vatandaşların tepkisine neden oldu.

Haber: Gizem Kapusuz

Bu yıl 6’ncısı düzenlenen Milas Zeytin Hasat Şenliği’nde Dr. Ender Saraç büyük bir gafa imza atarken, protokol konuşmalarında belediye başkanına söz hakkı verilmemesi; “Festival amacı dışına kaydı” dedirttirdi. Fotoğraf ve El Sanatları sergisinin duyuru yapılmadan iptal edilmesi ise vatandaşlardan tepki gördü.

İlçemizin tanıtımı adına yapılan ve bu yıl 6’ncısı düzenlenen Milas Zeytin Hasat Şenliği’nde ardı ardına yaşanan birçok olumsuzluk vatandaşların tepkisine neden oldu. Festivalin birinci günü sahneye çıkarak zeytin ve zeytinyağının sağlığa olan faydası hakkında sunum yapan Dr. Ender Saraç’ın sunumunun sonunda, konuyla ilgili olmadığı halde zultanit madeninin özelliklerinden ve ekonomik değerinin yüksekliğinden söz etmeye başlaması festivale katılanlardan büyük tepki alırken,  protokol konuşmaları sırasında Milas halkını temsil eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a söz verilmemesi büyük şaşkınlık yarattı.

Festivalin birinci günü yaşanan olumsuzluklar ikinci gün de devam etti. 6. Milas Zeytin Hasat Şenliği’nde 3 Kasım 2019 Pazar günü saat 10.30’da Çöllüoğlu Hanı’nda açılacağı haftalar öncesinden duyurulan Fotoğraf ve El Sanatları sergisinin hiçbir duyuru yapılmadan iptal edilmesi sergiyi ziyarete gelen vatandaşları şaşkınlığa uğrattı. Şenliğin kültürel yanını oluşturan serginin iptal nedenini merak eden sanatseverler; “Sabah erkenden sergiyi gezmek için Çöllüoğlu Hanı’na geldik. Madem iptal edildi neden duyurulmadı” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hülya Gürsu     2019-11-05 Ne oyunlar oynanıyor kim bilir !!!
A     2019-11-04 Konser de iptal edilmiş. Kimsenin haberi yok Atapark'a geldik in-cin top oynuyor.
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2019-11-04 Zeytin hasat şenliği partizan tutumlarla zayıflatılıyor. Gelişmeler iyi değil.