Advert
Advert

BAL ÜRETİCİLERİNİN BÜYÜK DESTEKÇİSİ

BAL ÜRETİCİLERİNİN BÜYÜK DESTEKÇİSİ
Bu içerik 800 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla ilinde iki bal üretim kooperatifinden biri olan S.S. Pinar ve Çevresi Kalkınma Kooperatifi, bal üreticilerine verdiği destekle büyük takdir topluyor.

Haber: Nevzat Çağlar Tüfekçi

1977 yılında kurulan ve 75 aktif üyeye sahip olan S.S. Pinar ve Çevresi Kalkınma Kooperatifi, 1973 yılında kendi paketleme tesisini kurarak üyelerine hizmet vermeye başladı. Tesis 2014 yılında GEKA'nın kredi desteği ile yenilendi. Kooperatif, çiçek ve çam balı üretimi ve pazarlamasını yapıyor. Kooperatifin tesislerinde süzme ve petekli bal paketlemesi yapılarak, pazara sunuluyor.

Kooperatifin kuruculuğunu ve 2003-2017 yılları arasında başkanlığını geçtiğimiz yıllarda vefat eden Süleyman Kocakaya yaptı. Kooperatifin şimdiki başkanı Mehmet Kıvrak, görevi 2017 yılında devraldı. Kooperatifi geliştirmek ve güçlendirmek için yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıyla yoğun bir şekilde çalıştıklarını söylüyor.

Kooperatif Başkanı Mehmet Kıvrak şöyle konuşuyor: "Geçmişe göre kendimizi biraz daha geliştirdik. Pazarlama sıkıntılarımız var, bunları aşmaya çalışıyoruz. İnternet üzerinden satış yapmak için bir web sitesi oluşturmayı düşünüyoruz. Milas’ın turistik beldesi Ören'de, kıl çadırlı bir satış yerimizin olmasını arzu ediyoruz. Bunun için Milas Belediyesi ve Muğla Büyükşehir belediyesinden yardım ve destek istiyoruz."

Kooperatif Başkanı Kıvrak, markalarının Milas'ın antik dönemdeki ismi Mylasa olduğunu belirterek sözlerini şöyle tamamladı: "Üyelerimizin önemli girdisi olan arıların temel peteğini yapan makinelerimiz de bulunmaktadır. Üyelerimize ve dışarıya bu alanda da hizmet veriyoruz."

Pinar ve Çevresi Kalkınma Kooperatifi Başkanı Kıvrak, tamamen doğal olan balları için market, Tüketici ve Dayanışma Kooperatiflerinin; kendileriyle iletişime geçebileceklerini de sözlerine ekledi.

İletişim: Kooperatif Başkanı Mehmet Kıvrak; 0534 397 83 05

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500