Advert
Advert

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ TOPLANDI

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ TOPLANDI
Bu içerik 754 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde görev alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin katılımı ile Milas Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından istişare toplantısı düzenlendi.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçemizde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlere yönelik bir toplantı yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan "Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlilikleri" çerçevesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı" (DÖGEP) hazırlandı.

Bu kapsamda Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçemizdeki Din kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda; Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Temel Dini Bilgiler derslerinde yer alan inanç konularının güncel meseleler bağlamında ele alınması ve bu konuların öğretiminde kullanılan özel öğretim yöntemleri konuşuldu.

Yapılan toplantı hakkında bilgi veren Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; “Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce yayımlanan "Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri" çerçevesinde öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, mesleki beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimize yönelik "Öğretmen Gelişimi Eylem Planı" hazırlanmıştır.

Bu bağlamda Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 2019 -2020 DKAB Öğretmen Gelişim Eylem Planı takvimi hazırlanmıştır.

İki etaplı programın ilk dönemi; Ekim, Kasım, Aralık,

İkinci dönem; Mart, Nisan ve Mayıs aylarında kişisel ve mesleki gelişim alanlarında, her ay bir etkinlik olacak şekilde gerçekleştirilecektir.

Bu planlamaya bağlı olarak Ekim ayı içinde, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Temel Dini Bilgiler derslerinde yer alan inanç konularının güncel meseleler bağlamında ele alınması ve bu konuların öğretiminde kullanılan özel öğretim yöntemleri münazara edilmiştir.          

Emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500