Advert
Advert

DARISI YENİKÖY VE KEMERKÖY SANTRALLERİNİN BAŞINA

DARISI YENİKÖY VE KEMERKÖY SANTRALLERİNİN BAŞINA
Bu içerik 1391 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yatağan Termik Santrali’nde çalışan işçiler için, toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı. Kemerköy ve Yeniköy toplu iş sözleşme görüşmelerinin devam ettiği bildirildi.

TES-İŞ Yatağan Şube Başkanı TÜRK-İŞ Muğla İl Temsilcisi Fatih Erçelik, yazılı açıklama yaparak, Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy işyerlerinde çalışan 1800 üye için Mart ayında başlayan ve 2 yıl süreli 3. Dönem İşyeri Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde Yatağan Termik Santralinde çalışan üyeler için, Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ yetkilileriyle sürdürülen görüşmenin anlaşma ile sonuçlandığını ve imzaların 22 Ekim tarihinde atıldığını ifade etti.

Yeniköy ve Kemerköy Termik Santrallerinde çalışan üyeler için henüz bir anlaşma sağlanamadığını söyleyen TES-İŞ Yatağan Şube Başkanı TÜRK-İŞ Muğla İl Temsilcisi Fatih Erçelik; “Beklentimiz iş huzuru ve barışı açısından sözleşmenin masada bitirilmesi. Bu konuda görüşmelerimiz sürüyor, en kısa zamanda bitireceğimize inanıyorum. Umarım ağır ve Tehlikeli bir iş kolunda çalıştığımız, yoğun emekle enerji üretimi yaptığımız gözardı edilmez. 

Türkiye'nin en çok birlik ve dayanışmaya ihtiyaç duyduğu bir dönemde imzaladığımız bu Toplu İş Sözleşmesinin hem toplumsal uzlaşıya hem de çalışma barışına çok önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Yaklaşık 9 aydır süren Toplu Sözleşme görüşmelerinde tam anlamıyla beklentilerimizi karşılamasa da var olan tüm haklarımız korunmuş, ve üyelerimizin aldıkları ücretlerde gözle görülür iyileştirmeler sağlanmıştır.

Ülkemiz ve dünya ekonomisinin kan kaybettiği şu anlarda aynı üretken ve fedakar çalışma anlayışıyla hizmet etmeye, üretmeye devam edeceğiz. Toplu İş Sözleşmelerine katkı koyan başta Sendikamız Genel Başkanına ve Genel Merkez Merkez Yöneticilerimize,  Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. yetkililerine, TES-İŞ Sendikası Yatağan Şubesi olarak sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

İmzaladığımız 3.Dönem Toplu Sözleşmenin tüm üyelerimize ve ailelerine, Bölgemiz ve İşçi Sınıfına hayırlı olması temennisiyle, Saygılar sunarız” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500