Advert
Advert

BAFA’DA RENKLİ CUMHURİYET KUTLAMASI

BAFA’DA RENKLİ CUMHURİYET KUTLAMASI
Bu içerik 1800 kez okundu.
Advert

Milas’a bağlı Bafa Mahallesi’nde Cumhuriyet Bayramı dolaysıyla, geleneksel motiflerle hazırlanan kutlamada sunulan tiyatro gösterisi, mini konser, halk oyunları gösterileri ve değişik adetler izleyenlerden yoğun ilgi gördü.

Birlik ve beraberlikleriyle örnek olan Bafalılar, Bafa Muhtarı Kerim Tekin’in daveti ve yöre halkının katkılarıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Bafalı gençlerin, kadınların, esnafın Müzik Öğretmeni Ali Çakır ile Müzisyen Ali Özcan’ın katkı sunduğu ve geleneksel hale gelen bayram kutlamasına katılanlar, eşsiz bir Cumhuriyet Bayramı kutlaması yaşadı.

Kutlamaya katılan misafirlere öncelikle keşkek pilav ikramında bulunuldu. Sonrasında akşam saatlerinde Bafa’da, “kattak deve” olarak tabir edilen ilginç bir çadır kuruldu ve mahallede gezdirildi. Ardından mahalleli, ilginç kıyafetler giyerek sahneye çıktı, Aykaryay Tiyatrosu tarafından "Latmos'a Rahmet Geldi" isimli tiyatro oyunu sergilendi. İzleyenlerin eğlenceli anlar yaşadığı kutlama, halk oyunları gösterileri ve konser etkinliğiyle tamamlandı.

Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıldönümünü kutlayan Bafalı Ali Özgür, yaptığı konuşmada "Bölgemizde yürütülmekte olan madencilik faaliyetlerine ve çevreye verdiği zarara dikkat çekmek istedik. Tiyatrocu arkadaşlarımız da bizleri kırmadı ve oyunu ücretsiz olarak Bafalılarla buluşturdu. Kendilerine desteklerinden ötütü Bafa halkı adına teşekkür ederim." dedi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da etkinliklere katılarak Cumhuriyet Bayramı kutlaması gerçekleştirdi.  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500