Advert
Advert

CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN
Bu içerik 868 kez okundu.
Advert

Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümü, Milas’ta coşkuyla ve yoğun bir katılımla düzenlenen resmi törenle kutlandı.  

Cumhuriyet Bayramı, Milas’ta düzenlenen resmi törenle coşku ve yoğun bir katılımla kutlandı. Milas Kaymakamı Eren Arslan, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe, gazilerimiz, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, Muğla Barosu Milas Temsilcisi Avukat Ozan Güngör, STK ve oda başkanları ile çok sayıda vatandaşın katıldığı tören programı, Milas Kaymakamlığı’nda tebriklerin kabulü ile başladı.

Buradaki bayramlaşmanın ardından tören, Türk bayraklarıyla donatılan Atapark’taki saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması, protokol tarafından öğrenci ve halkın bayramının kutlanması ile devam etti.

Günün anlam ve önemine ilişkin bir açıklama yapan Milas Kaymakamı Eren Arslan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türk Milletinin Karakterine ve Geleneklerine En Uygun İdare’ olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı, dirilişin sembolü Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.” diyerek, büyük bir umut ve emin adımlarla birlik, beraberlik içerisinde yürüdüklerini ifade etti.

Konuşmasında cumhuriyetin önemine vurgu yapan Kaymakam Arslan, “Cumhuriyet, aziz milletimizin tabiatına ve geleneklerine en uygun, yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan, erdemli, faziletli insanlar yetiştiren, yeni ve sağlam esaslarıyla Türk milletini istikbal yolunda hızla ilerleten, halkın gelişimini ve yükselişini sağlayan, birlik ve beraberlikten, bağımsızlık ve hürriyetten asla taviz vermeyen, çağdaş dünyada hak ettiği onurlu yeri alma kararlılığını tüm dünyaya gösteren çağdaş bir yönetim şekli olmuştur. Ulu Önder Atatürk’ün ifadesiyle: ‘0 Türk ulusunun yaratılışına en uygun olan yönetim cumhuriyettir.’ İnanıyorum ki aziz milletimizin her bir ferdi, milletimizin küllerinden yeniden doğduğu bu özel günü büyük bir coşku ile idrak etmekte; en samimi duygularla kutlamaktadır.” dedi.

“HAİNLERİN PLANLARI HER DAİM BOZULMAYA MAHKÛMDUR!”

Dış düşmanın desteği ile 15 Temmuz gecesi Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe ve ülkeyi bölme girişiminin, Türk milletinin dirayetiyle geri püskürtüldüğünü hatırlatan Kaymakam Arslan, konuşmasında şunları kaydetti:

“Atatürk’ün ifadesiyle: ‘Türkiye Cumhuriyeti ilelebed payidar kalacaktır.’ Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da hainlerin üzerimizdeki planları bozulmaya mahkûmdur. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleri olan aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anıyorum. Büyük Türk Milletinin ve siz Milaslı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramımızı tekrar kutluyor; nice güzel bayramlarda birlikte olmak dileğiyle selam ve saygılar sunuyorum.”

Kaymakam Arslan’ın konuşmasının ardından öğrencilerin şiirleri dinlendi, Cumhuriyet temalı yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi, halk oyunları gösterileri düzenlendi ve tören geçişi gerçekleştirildi. Ellerinde bayraklarla tören geçişinde renkli görüntüler sergileyen öğrenciler ve öğretmenler, gazilerimiz, askerler, bando takımı, motosiklet grubu ile Turkish Classic Car Murat 124’ün kurucusu İbrahim Çelik’in, Murat 124’ü de vatandaşlardan ilgi gördü. Milas halkının yoğun katılımıyla ve coşkuyla gerçekleştirilen tören, geçişin ardından sona erdi.  

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500