Advert
Advert

FEN LİSESİ’NDE BİLİM FUARI HEYECANI

FEN LİSESİ’NDE BİLİM FUARI HEYECANI
Bu içerik 1123 kez okundu.
Advert

Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi, öğrencilerin çalışmalarının sergilendiği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışını gerçekleştirdi.

Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi, TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışını düzenlenen törenle gerçekleştirdi. Okul öğrencilerinin hazırladığı çalışmaların sergilendiği bilim fuarına; Milas Milli Eğitim Müdür Vekili ve Şube Müdürü Türker Yurtsever, Milas Milli Eğitim Şube Müdürü Akın Coşkun, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende konuşan Milas Sebahettin Akyüz Fen Lisesi Müdürü Emine Şahin,  “Okulumuz öğretmen ve öğrencilerinin çok kısa bir zaman diliminde ortaya çıkardıkları TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı projelerimizi sergilediğimiz etkinliğe hoş geldiniz. Biz eğitimciler olarak ülkemizin geleceğini bilim ve fennin güzelleştireceğinin farkındayız ve bu yolda öğrencilerimizi yetiştirmeye çalışıyoruz. İşte bu amaç için de öğrenciler üzerinde bilimsel tesir oluşturacağına inandığımız bu bilim fuarına önem veriyoruz. Bu etkinlikte bilimle ve sanatı harmanlamayı da amaçladık. Bu vesileyle kendi öğrencilerimizin oluşturduğu orkestrayı ve yine kendi öğrencilerimizin seslendireceği şarkıları sizlerin beğenisine sunduk. Sözlerimi noktalarken Ulu Önder Atatürk’ün, ‘İlim, fen ve ihtisas nerede varsa, sanat nerede varda gidip öğrenmeye mecburuz’ sözünü içselleştirerek hazırladığımız bilim ve sanat ile harmanlanmış bu fuarımızın hazırlanmasında büyük emeği olan Proje Yürütücümüz Yıldıray Kuran’a, dur durak bilmeden çalışan tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve tüm katılımcılara teşekkür ederim.” diye konuştu.

Milas Milli Eğitim Müdür Vekili ve Şube Müdürü Türker Yurtsever ise yaptığı konuşmada projelerin hazırlanmasında emeği geçen okul yöneticilerini, öğretmenlerini ve öğrencilerini tebrik etti.

Öğrencilere bilimsel motivasyon açısından büyük fayda sağlayan bilim fuarı, orkestranın mini konserinin ardından, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda sergilenen çalışmaların incelenmesi ve projeler hakkında bilgi alınmasıyla tamamlandı.

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500