Advert
Advert

ÖZEL GELECEK NESİLLER ANAOKULU AÇILDI

ÖZEL GELECEK NESİLLER ANAOKULU AÇILDI
Bu içerik 2303 kez okundu.
Advert

Eğitimin fiziksel ve sosyal çevreyle oluşan yaşantılarla gerçekleştiğini savunan Montessori felsefesini benimseyen Özel Gelecek Nesiller Anaokulu, protokol üyeleri ve velilerin katılımıyla düzenlenen törenle, yeni eğitim-öğretim hayatına “Merhaba” dedi.

Eğlenceli aktivitelerle ve çağdaş eğitim standartlarını benimseyerek  eğitimin eksamayan bir dişlisi olmaya gönüllü olan Özel Gelecek Nesiller Anaokulu, Milas’a bağlı Ahmetçavuş Hayıtlı Mahallesi Şair Nihat Ulvi Akgün Caddesi’nde düzenlenen törenle hizmete açıldı.  Açılış törenine; Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı, Belediye Meclis Üyeleri, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Milli Eğitim Şube Müdürü Türker Yurtsever, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Reşit Özer, Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim, Milas Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Sezgin, veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından kürsüye gelen Özel Gelecek Nesiller Anaokulu Müdürü Gülsüm Soygan, katılımcılara “Hoşgeldiniz” diyerek okul hakkında bilgi verdi.

Okulun öğrencileri merkeze aldığını, çoklu zeka teorisi yöntemi rehberliğinde  ve eğitimin hareket noktasını oyun ile eğitim verdiğini kaydeden Soygan, “Bilgisayar destekli eğitimle amacımız öğrencilerimizin kendilerini keşfetmelerine olanak sağlamak, değişen ve gelişen topluma daha çabuk uyum sağlamalarına yardımcı olarak sağlıklı bireyler yetiştirmektir. Bu güzel evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştirmek ve geleceğimizi onlara emanet etmek bizlere gurur veriyor. Bize verdiğiniz destekten ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

“Sevgili çocuklar sizler milletimizin en değerli varlığı, barışın ve sevginin temsilcisi, aydınlık yarınlarımızın güvencesisiniz. Yüce Atatürk’ü kendinize örnek almalısınız. Yüce Atatürk’ün yaşamından ilke ve devrimlerinden düşüncelerinden ve öğütlerinden çok şey öğreneceksiniz. Sizleri çok seviyor, sizlere inanıyor ve sizlere güveniyoruz.

“EĞİTİMİN TÜM UNSURLARINA BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR”

Özel Gelecek Nesiller Anaokulu’nun Montessori eğitimini benimsediğini ifade eden Kurucu Murat Ünal ise bu eğitimin amacını şu sözlerle ifade etti: “Bu eğitimin amacı, çocuğun, bireysel beceri ve ilgi alanları ile karakteri göz önüne alınarak, uygun ortam sağlayıp çocuğun bu ortamda kendi kişisel öğrenme hızında, hiçbir baskı uygulanmadan, kendi merakları ve istekleri doğrultusunda, sebep-sonuç ilişkisi üzerinden öğrenmesini sağlamaktadır. Okulumuzda ekip arkadaşlarımızla çok güzel bir uyum içindeyiz. Bu uyumu öğrencilerimiz ve velilerimizle de paylaşıyoruz. Çok güzel gelecek nesiller yetiştireceğimize inanıyoruz. Başarılar paylaştıkça çoğalır.”

Açılışta konuşan Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal da Özel Gelecek Nesiller Anaokulu yöneticilerine, öğretmenlerine başarılar, okulun eğitim camiasına da hayırlı olmasını diledi.

Açılış töreni, protokol ve katılımcıların okulu gezmesiyle sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500