Advert
Advert

YÖRÜK OBALARI'NDAN RENKLİ BULUŞMA

YÖRÜK OBALARI'NDAN RENKLİ BULUŞMA
Bu içerik 761 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Yörük Obaları Kültür Derneği, kültür öğelerinin tanıtımı için hizmete açtığı Yörük Çadırı’nda şenlik düzenledi. Geceye katılan misafirler tarafından tam not alan şenlikte yöresel oyunlar oynandı, kına gecesi düzenlendi.

Yörük Obaları Kültür Derneği tarafından önceki aylarda hayırseverler ve kamu kurumlarının destekleriyle oluşturulan kıl çadırda ve şenlik alanında, dün akşam dayanışma gecesi düzenlendi. Etkinliğe katılan çok sayıda misafir, sanatçı Mehmet Topçuoğlu ve ekibi tarafından seslendirilen şarkı ve yöresel müziklerle doyasıya eğlendi. Gecede konuşan Milas Yörük Obaları Kültür Derneği Başkanı Erkan Turgut, misafirlere ‘hoş geldiniz’ dedi.

Gecenin ilerleyen saatlerinde ise Milas yöresinin her geçen gün unutulan geleneksel kına gecesi tertip edildi. Kına gecesi esnasında bölgedeki kına gecesi kültürünün değiştirilmeye çalışıldığı vurgulandı.

Yörükler tarafından düzenlenen şenlik, renkli görüntüler oluşturdu.

Milas Yörük Obaları Kültür Derneği Başkanı Erkan Turgut, "Milas Yörük Obaları Kültür Derneği üyelerimize kaynaşma ve dayanışma gecesine katılanlara ve emeği geçen herkesi teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500