Advert
Advert

MADEN TAŞIYAN TIR'LAR DENETLENİYOR!

MADEN TAŞIYAN TIR'LAR DENETLENİYOR!
Bu içerik 2734 kez okundu.
Advert

Milas’tan Güllük Limanı’na maden taşıyan TIR’lar, uygulama yapan trafik polisleri tarafından denetleniyor, trafik kurallarına uymayan sürücülere ise cezai işlem uygulanıyor. Denetimlerin hayati önem taşıdığını ifade eden vatandaşlar, kırsal mahallelerdeki güzergahlarda da denetim yapılmasını istedi.

Milas Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, ilçeden Güllük Limanı’na maden taşıyan TIR’lar üzerinde denetim yapıyor. Milas-Bodrum karayolu ve çeşitli noktalarda gerçekleştirilen denetimlerde, TIR’lar genel trafik kuralları çerçevesinde değerlendiriliyor. Özellikle karayolunun şehir içi bölümünde hız kurallarına uymayan, yüksek tonaj yükleme yapan ve takografı arızalı olan sürücülere idari para cezası uygulanıyor.

Öte yandan TIR ve ağır yük taşıyan kamyon gibi araçlarla ilgili denetimlerin, sık aralıklarla devam edeceği öğrenildi.

TIR KAZALARI TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Milas’ta son günlerde ilçe merkezinde ve kırsal mahallelerde yaşanan yaralamalı ve ölümlü TIR kazaları sonrasında trafikte yaşanan tedirginliğe dikkat çeken vatandaşlar, trafik polislerinin sürdürdüğü denetimlerin büyük önem taşıdığını belirterek, “Jandarma trafik ekiplerimizin de aynı denetimleri kırsaldaki güzergahlarda gerçekleştirmelerini rica ediyoruz. Bu denetimler trafikte güvenliğin sağlanması açısından hayati önem taşıyor. Ayrıca sık sık kazaların yaşandığı noktalarda trafik lambası yada kasist önlemlerinin alınması gerekiyor.” dedi.  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Servet Otuzbir     2019-10-21 Birde Kırcağız yoluna gelip tırların hız kontrolünü de yapsalar
Servet Otuzbir     2019-10-21 Birde Kırcağız yoluna gelip turların hız kontrolünü de yapsalar