Advert
Advert

MİLASLI ÖĞRENCİLERDEN “BARIŞ PINARI” MESAJI

MİLASLI ÖĞRENCİLERDEN “BARIŞ PINARI” MESAJI
Bu içerik 2578 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Milas’ta yaklaşık bin öğrenci okul bahçesinde “Barış Pınarı” yazısı oluşturdu ve harekatta görev yapan Mehmetciğe asker selamı yolladı.

Haber: Volkan Yıldız

Milas Sakarya İlk ve Ortaokulu’nda eğitim öğretim gören öğrenciler, terör tehdidinin ortadan kaldırılması, bölgeye barış ve huzurun getirilmesi amacıyla Suriye sınırında görev yapan Mehmetçiğe destek olmak için etkinlik düzenledi.

Okul bahçesinde ellerinde Türk bayrağı ile bir araya gelen yaklaşık bin öğrenci, öğretmenleriyle birlikte ilk önce “Barış Pınarı” yazısı oluşturdu. Ardından hep bir ağızdan, “Barış Pınarı’ndaki tüm askerlerimize selam olsun. Bir ölür, bin doğarız. Ne mutlu Türk’üm diyene.” diyerek Mehmetçiğe asker selamı yolladı.

Etkinliğin her aşaması, drone ile görüntülendi ve Plevne Marşı eşliğinde oluşturulan klip, Milas Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Etkinliğin veliler ve öğrencilerden gelen  yoğun talep üzerine gerçekleştirildiğini ifade eden  Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, amaçlarının Mehmetçiğe moral ve destek olmak olduğuna vurgu yaparak, “Velilerimiz ve öğrencilerimizden gelen yoğun talep üzerine böylesi anlamlı bir etkinlik gerçekleştirerek, Muğla Milas’tan cephedeki askerlerimize selam ve sevgilerimizi iletiyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun.” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500