Advert
Advert

KASK TAKANA TEBRİK, TAKMAYANA CEZA!

KASK TAKANA TEBRİK, TAKMAYANA CEZA!
Bu içerik 4130 kez okundu.
Advert

Milas Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri, ilçe genelinde motosikletlerle ilgili denetim gerçekleştiriyor.Denetimlerde; olası kazalarda hayat kurtaran kaskları kullanan sürücüler tebrik edilirken, kask takmayan ve evrak eksiği bulunan sürücülere ise cezai işlem uygulanıyor.

Milas Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, rutin trafik denetimlerini sürdürmenin yanı sıra motosikletler üzerinde uygulama yapıyor. İlçede farklı noktalarda konuşlanan trafik ekipleri, uygulama alanında durdurulan motosikletleri ve sürücüleri kanundaki kriterlere uygunluğu bakımından denetliyor.

MOTOSİKLETTEKİ YOLCU DA KASK TAKMALI

Trafik polisleri, uygulama sırasında evraklarında eksik bulunmayan ve motosikleti kaskla, eldivenle ve koruyucu gözlükle kullanan sürücüleri tebrik ediyor. Öte yandan kask kullanmayan, sürücü belgesi bulunmayan, evraklarında eksik bulunan, araç kullanırken sigara içen sürücü ve motosiklette binerken kask kullanmayan yolculara cezai işlem uygulanıyor.

ABARTI EGZOZA VE MOTOSİKLET MODİFİYESİNE AF YOK

Trafikte güvenliğin sağlanması amacıyla düzenlenen motosiklet denetimlerinde, modifiye edilen ve abartı egzoz kullanan motosiklet sürücülerine de idari para cezası uygulanıyor.

Sürücü ve yayalara can ve mal güvenliklerinin tehlikeye girmemesi için trafik kurallarına uymaları uyarsında bulunan Milas Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği’nin, motosiklet ve genel trafik denetimlerini kararlılıkla sürdüreceği bildirildi.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500