Advert
Advert

YÖRÜKLER: “VATAN SAVUNMASINA DAİMA HAZIRIZ!”

YÖRÜKLER: “VATAN SAVUNMASINA DAİMA HAZIRIZ!”
Bu içerik 885 kez okundu.
Advert

Barış Pınarı Harekâtı’nın tam destekçisi olduklarını ifade eden Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, “Biz yürüyen Türkler, ‘Yörükler’, nerede ve nasıl davranacağını iyi bilen, vatan savunmasında cephenin en önünde yer alan cesur ve daima hazır olan insanlarız.” diye konuştu.

Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, yönetim kurulu ve dernek üyeleriyle birlikte Barış Pınarı Harekâtı konusunda basın açıklamasında bulundu.

Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Başkan Kiriş, Barış Pınarı Harekâtı’nın 7. Güne girdiğini belirterek, “Ülkemizin sınır güvenliğini tehdit eden dış güçlerin püskürtülmesi, milletimizin huzur içinde tam bağımsız bir Türkiye için, şanlı Türk bayrağımızın sonsuza kadar dalgalanması amacıyla kahraman Türk ordumuzun gözünü hiç kırpmadan, canını ortaya koyarak Suriye’nin kuzeyine yaptığı bir harekâttır.” dedi.

“TÜM YÖRÜKLER BU HAREKÂTIN TAM DESTEKÇİSİDİR”

Harekâta destek konusunda en ön sırada yer almak istediklerini yineleyen Başkan Kiriş, açıklamasında şunları kaydetti:

“Biz Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneğimiz olarak Milas’ımızdaki ve tüm Türkiye’deki Yörükler olarak bu harekâtın yanındayız ve tam olarak destekçisiyiz. Bizlere düşen ne görev var ise devletimizin, ordumuzun emrindeyiz. Eğer ki, valiliğimiz veya kaymakamlığımız öncülüğünde yapılacak veya başlatılacak bütün destek sağlayıcı harekâtın en önünde yer almaya da hazırız.

Yine Damlıboğaz mahallemizde ikamet eden has Yörük Mustafa Dörtyollu amcamızın geçen hafta açıkladığı ‘traktörümü, evimi satıp Mehmetçik’e bağışlayacağım ve orduya katılmaya hazırım’ ifadeleri, bizleri daha da güçlü kılmıştır. Yine bu olayla bağlantılı olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Biz Türkler ordusu olan bir millet değil, milleti olan bir orduyuz.’ sözleri, bu olayla bire bir örtüşmüştür.

Son bir haftadır görüyoruz ki, Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını, yapılan destek mesajlarından anlıyoruz. İnternet sayfalarında bakıyoruz; her gün yemek, eğlence paylaşanlar Barış Pınarı Harekâtını görmezden gelmektedirler. Gerçekten acı bir tablo, üzüntü verici bir durum söz konusudur.

Kurtuluş Savaşı’nda vatan hainlerinin torunları, bugün yine aynı tavırla Barış Pınarı Harekâtını eleştirmekteler, harekâtın karşısında bir tutum sergilemektedirler. Çünkü bunlar o zaman da haindi, bugün de, yarın da hain olarak karşımıza çıkacaklardır.

Biz yürüyen Türkler, ‘Yörükler’, nerede ve nasıl davranacağını iyi bilen, vatan savunmasında cephenin en önünde yer alan cesur ve daima hazır olan insanlarız. Bugünden itibaren derneğimiz olarak kahraman ordumuz operasyondan sağ salim dönüp, ailelerine kavuşana kadar ‘Resmi törenler haricinde’ şenlik veya eğlenceli faaliyetlerden uzak duracağız. Onları dualarla, salavatlarla destekleyeceğiz. Ne zaman ki muzaffer ordumuz başarıyla geri döndü, o zaman toyumuzu yapacağız.

2017 yılında yaptığımız Yörük toyumuzda Afrin’de operasyonlar olmuştu ve onların adına faaliyetler yapmıştık. 2018 yılındaki toyumuzda ise yerel üretime destek konusu işleyip ‘Üretelim, ürettiğimizi tüketelim’ sloganı ile yola çıktık. İşte bugün bu harekâtta görüyoruz ki, kendi silahımızı, tankımızı kullandık, kimseye muhtaç olmadık. Allah’ın izniyle bu harekât da başarıyla bitecektir.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Efe     2019-10-16 Vatanı Ilbıra dan Çamköy den başlayarak koruyun yörük ler. Gerçek yörük yattığı yerden belli olur.