Advert
Advert

KUVÖZDE BEBEK TAŞIYAN AMBULANSA YOL VERMEYEN SÜRÜCÜYE CEZA!

KUVÖZDE BEBEK TAŞIYAN AMBULANSA YOL VERMEYEN SÜRÜCÜYE CEZA!
Bu içerik 8889 kez okundu.
Advert

Milas’ta trafik ekipleri, minik bir bebeği hastaneye taşıyan ambulansa yol vermeyen otomobilin sürücüsünü uyararak, cezai işlem uyguladı.

Milas’ta ambulansa yol vermeyen ve trafik güvenliğini tehlikeye sokan bir sürücüye, trafik polisleri tarafından ceza kesildi. Edinilen bilgiye göre; V.D. idaresinde Milas Üçyol Mevkii’ne doğru seyir halindeki 09 KZ 587 plakalı otomobil, hastaneye gitmekte olan bir ambulansa yol vermedi. İhbarın ardından harekete geçen Milas Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik polisleri, ambulansa yol vermediği gibi trafik güvenliğini tehlikeye sokan otomobili Üçyol’daki akıllı kavşakta durdurdu.

SÜRÜCÜNÜN SAVUNMASI TEPKİ ÇEKTİ

Ambulansın kuvözdeki minik bir bebeği hastaneye götürdüğü öğrenilirken, ambulansa yol vermeyen sürücünün,  ambulansın boş olduğunu düşündüğünü için yol vermediğini söylemesi ise büyük tepki çekti.

Trafik polisleri tarafından uyarılan sürücü V.D.’ye trafik güvenliğini tehlikeye soktuğu için cezai işlem uygulandı.

Öte yandan ambulansların, vakaya giderken ya da hastaneye hasta veya yaralı taşırken siren çalarak ilerlediğini hatırlatan yetkililer, bu gibi durumlarda tüm araç sürücülerinin trafik güvenliğini tehlikeye sokmadan ambulanslara yol verilmesinin zorunlu olduğuna dikkat çekildi.  

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Emine topçu     2019-10-12 Boş olduğunu düşünmüşmüş.özürü kabahatinden büyük.Boş da olabilir Ambulans yinede yol vermelisiniz.hasta almaya gidiyordur.Lütfen duyarlı olun..