Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ÜSEN HOCA ANLADIDDURU KİTABI RADYO GÖZLEM’DE TANITILDI

ÜSEN HOCA ANLADIDDURU KİTABI RADYO GÖZLEM’DE TANITILDI
Bu içerik 758 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Eğitimci, Gazeteci Yazar Hüseyin Anıl 11 Ekim 2019 Cuma günü Radyo Gözlem’in konuğu oldu. Anıl, Radyo Gözlem’de yayınlanan programın ardından Milas Milena Kaf Kafe’de söyleşi ve imza etkinliği düzenledi.

Eğitimci, Gazeteci Yazar Hüseyin Anıl 3. kitabı olan “Üsen Hoca Anladıdduru” isimli kitabını tanıtmak için 11 Ekim 2019 Cuma günü saat 12.30’da Öğle Haberlerine konuk oldu. Kısaca kendini tanıtarak başladığı programda daha sonra kitapta yer alan “Menteşe Beylerinden Orhan Menteşe’nin Babalığı”, Davutlarlı Kambur Zeki” ve “Yumurtalı Kuru Fasülye” başlıklarıyla yayınladığı Milas’ta geçen anılarını Radyo Gözlem dinleyenleriyle paylaştı.

35 ayrı yaşanmış anının yer aldığı kitabın 1958 ile 1999 arası yaşanmışlıklara, o döneme ışık tutması için hazırlanmış öykü kitabı olduğunu söyleyen Hüseyin Anıl; “Bu hikayeleri paylaşmazsam sırları mezara götürmüş gibi hissedecektim. Kitapta yer alan resmim, hikayelerin geçtiği döneme yakın zamanda çekilmiş bir fotoğraftır. Kitabımda yer alan 12 hikayeyi geçtiğimiz haftalarda Bodrum’da canlı performansını yaptık. 12 öyküyü Stand-up gibi anlattık. O sırada da hikayelerimde adı geçen kahramanlarının çoğu oradaydı. Patatesle soğanın takas edildiği, 3 yumurtayla sinema girildiği bir dönemden geliyorum. O dönemden bu döneme gelen hayatları anlatıyorum. Kendi yaşadıklarımla bir döneme ışık tuttuğumu zannediyorum. Kitap hayatın içinden kopmuş 35 tane kesit. Kitabımı Hüseyin Anıl hesaplarından Bodrum’da satıldığı kitapçıları görebilirler. Bodrum’daki İmge Kitapevi’nde, İstiklal Kitapevi’nde, Paşalı Petrol Market’in raflarında bulabilirler. Bunun dışında Kırmızı Yayınevi’nin İstanbul’da 8, İzmir’de 3, Ankara’da 2 mağazasında ve Oda Kitapçılık’tada  satılıyor. İnternetten de kitapevlerinden de satın alabilirler. Benim hesabımdan wahatsapp üzerinden sipariş verebilirler. Okuyucularımız ayrıca Radyo Gözlem’den kitabımı temin edebilirler.” diyerek, Radyo Gözlem Yönetim Kurulu Başkanı ve Gazete Güney Ege Genel Yayın Yönetmeni Münevver Mat’ta programa katılımından dolayı teşekkür ederek programı sonlandırdı.

Eğitimci, Gazeteci Yazar Hüseyin Anıl Radyo Gözlem’de yayınlanan programın ardından Milas Milena Kaf Kafe’de sevenleri ve okuyucularıyla buluşarak, söyleşi ve imza etkinliği düzenledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Fatih ( Gezenotelci )     2019-10-13 Programı yutuba koyma şansınız var mıdır?