Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ KARALAMA TAHTASINA DÖNDÜ

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ KARALAMA TAHTASINA DÖNDÜ
Bu içerik 1724 kez okundu.
Advert

Milas’aki bir çok kültür sanat alanındaki etkinliğe ev sahipliği yapan Atatürk Kültür Merkezi duvarlarına sprey boyayla yazı yazılması tepki çekiyor.

Milas Atatürk Kültür Merkezi duvarlarına spreyle yazılan çeşitli yazılar, merkezi adeta karalama tahtasına çevirdi. Geceleri ışıklandırma sisteminin yetersiz olması sebebiyle, kör noktada kalan merkez bakımsızlığıyla dikkat çekiyor. Milas’ın kültür sanat etkinliklerinin düzenlendiği ve zemin katında sportif faaliyetlerin gerçekleştirildiği merkezin halini gören vatandaşlar, gerekli bakımın ve korumanın yapılmamasından dolayı yekilileri eleştirdi.

İlçenin başlıca merkezlerinden olan Atatürk Kültür Merkezi’nin biran önce bakım ve korumaya alınmasını iseyen vatandaşlar, “Böylesi önemli bir yer, kaderine terk edilmiş bir halde… Neredeyse her gün duvarlarına yazı yazılıyor. Merkezin bu hali çok çirkin görüntüler oluşturuyor.” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Öte yandan sprey boyayla grafiti yapan gençler ise Milas’ta bu alanda çalışma yapabilecekleri “kent duvarı” şeklinde bir alanın tahsis edilmesini istiyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500