Advert
Advert

MUSTAFA DEDEDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA TAM DESTEK

MUSTAFA DEDEDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA TAM DESTEK
Bu içerik 3367 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Milas’ta yaşayan ve emekli aylığının geçimini sağlamaya yettiğini ifade eden 72 yaşındaki Mustafa Dörtyollu, Barış Pınarı Harekatı’na destek olabilmek için yeniden askerlik yapmaya hazır olduğunu belirterek, evini ve traktörünü de bunun için satabileceğini söyledi.

Milas’a bağlı Damlıboğaz Mahallesi’nde yaşayan, 3 çocuk ve 6 torun sahibi 72 yaşındaki Mustafa Dörtyollu, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Barış Pınarı Harekatı’nı yakından takip ediyor. 

Gece geç saatlere kadar televizyonda harekata dair haberleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını izlediğini söyleyen Dörtyollu, Milas Kaymakamlığı’na gelerek harekata destek olmak için müracaatta bulundu. 

Milas Kaymakamı Eren Arslan’a yazdığı dilekçeyi verip, görüştükten sonra açıklama yapan Dörtyollu, “Harekattan çok etkilendim ve duygulandım. Bu nedenle yeniden askere gitmek için CİMER’e yazdım. Devletimiz bana 2 bin lira emekli aylığı veriyor. Bu maaş bana yetiyor da artıyor bile. Bu nedenle bir evimi ve bir traktörümü satarak, parayı devletimize bağışlayabileceğimi ve destek olabileceğimi bildirdim. Milas Kaymakamımız Sayın Eren Arslan ile görüştüm. O da benim bu davranışımı takdir etti, çok duygulandı. Milletimiz, özellikle gençlerimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, ordumuza destek çıkmalı, moral vermeli. Böylesi bir lider bir daha dünyaya gelmez.” diye konuştu.

Milas Kaymakamı Eren Arslan ise vatandaşın destek talebinin ardından sosyal medyada yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Atatürk der ki; 'Biz Türkler, ordusu olan bir millet değil, milleti olan bir orduyuz.' İşte bunun kanıtını da bugün yaşadık. Amcamızın yüreğiyle yazmış olduğu dilekçeyi görünce çok duygulandım. Allah milletimizin ve ordumuzun yardımcısı olsun”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500