Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ATANAMAYAN ENGELLİ VATANDAŞLAR KADRO İSTİYOR

ATANAMAYAN ENGELLİ VATANDAŞLAR KADRO İSTİYOR
Bu içerik 516 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, TBMM’de atanamayan engelli vatandaşların sesleri olacaklarını söyledi.

Türkiye’nin her bir köşesinden gelen “atanamayan engelli vatandaşlar” haklarını aramak ve seslerini duyurmak için Ankara’da Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın önünde buluştular. Cumhuriyet Halk Parti’li birçok vekil, vatandaşların seslerini duyurabilmesi ve haklarını alabilmesi için eyleme destek verdi.

Engelliler Konfederasyonu’nun yaptığı basın açıklamasından sonra; Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile görüşme talebinde bulunan engelli vatandaşlara Muğla Milletvekili Suat Özcan ile Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün aracı oldu. Bakan Yardımcıları Ahmet Erdem ve Ahmet Koca ile görüşme ayarlayan vekiller, atanamayan engelli vatandaşlarla birlikte ilgili Bakan Yardımcılarını Ahmet Erdem’in odasında ziyaret ettiler. Toplantı boyunca sorunlarını ve taleplerini Bakan Yardımcılarına ileten engelli vatandaşlara Bakanlık tarafından açıklama yapıldı. Bakanlığın açıklamasına göre 17 Eylül 2019 itibari ile kadro yazışmalarının başlatıldığı ancak verilecek kadrolar için sürecin kesin olmadığını ilettiler.

Toplantı sonunda Bakanlığın önünde bekleyen vatandaşlarla buluşan milletvekilleri Özcan ve Aygün, atanamayan engelli vatandaşların her zaman TBMM’deki sesi olacaklarını ve süreci yakından takip edeceklerinin sözünü verdiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500