Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ÖĞRENCİLER HEM ÖĞRENECEK HEM EĞLENECEK

ÖĞRENCİLER HEM ÖĞRENECEK HEM EĞLENECEK
Bu içerik 468 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Müzede Ritimle Masala Evet, Yaratıcı Dramaya Davet” projesi başlıyor.

Milas İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından, öğrencilerin çok yönlü gelişmesini sağlayarak aynı zamanda güzel ilçemizin tarihi ve kültürünü yaşayarak öğrenilmesi amacıyla ‘Müzede Ritimle Masala Evet Yaratıcı Dramaya Davet projesi düzenlenecek.

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde yenilikçi uygulamalara imkan sağlamak için bölgemizdeki müzelerle işbirlikleri arttırılarak, öğrencilerin bölgemizdeki kültür kapasitesini keşfetme ve folklorunu ders dışı etkinliklerle tanıma fırsatı bulacağı Müzede Ritimle Masala Evet Yaratıcı Dramaya Davet projesi hakkında bilgi veren Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; “2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde çocuklarımızın kendilerini ifade etme becerilerinin geliştirilmesi, hayallerine yeni kapılar aralamaları için bu projemizde masala da yer veriyoruz. Bu sayede çocuklarımız kendileriyle buluşacaklar.

Haftanın belirlenen günlerinde 5.sınıf öğrencilerinden oluşan 20’şer kişilik grubunun; Hekatomnos müzesinde üçer saatlik ritim, masalı da kullanarak yaratıcı drama yöntemiyle yapılacak olan atölyelere katılarak eğitimleri sonunda ortaya çıkacak öğrenci değerlendirme ürünlerinin Mayıs ayında (Müzeler Haftasında) sergilenmesi planlamıştır.

Ayrıca bu projemizde Vizyon 2023 kapsamında öğrencilerimize müze kültürünü öğretmek ve uygarlıklara başkent olmuş Milas'ın tarihini öğretmek hedeflenmiştir” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500