Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

MİNİKLERE DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ VE HAKLARI BİLGİLENDİRMESİ

MİNİKLERE DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ VE HAKLARI BİLGİLENDİRMESİ
Bu içerik 1048 kez okundu.
Advert

Havva Ersoy Anaokulu’nun Çalışkan Arılar sınıfı, Dünya Çocuk Günü ve yaklaşan Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla renkli etkinlikler gerçekleştirdi. Minik öğrencilere sunum yapan Avukat Müge Kızılırmak, hikâyeci bir dille çocuklara günün anlamına ilişkin bilgi paylaştı.

Anlamlı ve renkli etkinliklerle eğitim öğretim yapan Havva Ersoy Anaokulu, Dünya Çocuk Günü ve yaklaşan Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla bir sunum etkinliği düzenledi. Okulun Çalışkan Arılar sınıfının davetiyle minik öğrencilerle bir araya gelen Avukat Müge Kızılırmak, çocukların hangi haklara sahip olduğu konusunda bilgi verdi. Çocukların anlayacağı bir şekilde hikayeci bir anlatımla sunum yapan Kızılırmak, çocuklara  “Ben çocuğum haklarımla varım” rozetlerini taktı ve odalarına aşmaları için belgelerini takdim etti. Kızılırmak, sunumunda ayrıca çocuklara kimsenin onlara istemeyeceği bir şeyi yaptıramayacağını ve kimsenin onlara izinsiz dokunamayacağını anlattı.

 Etkinlikte hem eğlenip hem de bilgi sahibi olan minik öğrenciler, Avukat Müge Kızılırmak’a teşekkür ederek, öğretmenleri Songül Can ile birlikte yaptıkları el izlerinden oluşan Dünya Çocuk Günü tablosunu hediye etti.

Etkinliği oldukça anlamlı bulan veliler ise sınıfa kadar gelerek her çocuğu ilgiyle dinleyen, onların seviyesine inmeyi başararak onlara çok sevecen davranan Avukat Müge Kızılırmak’a, sınıf öğretmeni Songül Can’a ve okul yönetimine teşekkür etti.

Bol bol hatıra fotoğrafının çekildiği etkinlik, minik öğrencilerin sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500